We wtorek strajk kobiet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

We wtorek 3 października odbędzie się Ogólnopolski Strajk Kobiet. W ramach protestu płocczanki zorganizują manifestację, która może powodować ograniczenia w ruchu w centrum miasta.

3 października w godz. 17-20 odbędzie się zgromadzenie w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – “Czarny Wtorek”.

Zgromadzeni zbiorą się na parkingu przy Al. Jachowicza, obok budynku Politechniki Warszawskiej, następnie przejdą Al. Jachowicza, Nowy Rynek, Tumską, Grodzką na pl. Stary Rynek. Po okolicznościowych przemówieniach, uczestnicy przejdą przed budynek sądu przy pl. Narutowicza.

– Chcemy przypomnieć o prawach kobiet i zbierać podpisy pod projektem komitetu “Ratujmy kobiety” – mówiła na konferencji prasowej zorganizowanej przez partię .Nowoczesna, Anna Karpińska, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w Płocku. – Przewodniczącą tego komitetu jest Barbara Nowacka, a główne punkty to przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, w tym przywrócenie prawa do legalnego przerywania ciąży do 12. tygodnia, wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej dostosowanej do wieku i etapu rozwoju uczniów, przywrócenie antykoncepcji awaryjnej bez recepty oraz uregulowanie klauzuli sumienia u ginekologów – wymieniała.

Demonstracja może powodować ograniczenia w ruchu. Warto zachować ostrożność i stosowanie się do komunikatów służb porządkowych sterujących ruchem.

 

Podziel się:

1 komentarz

  1. To złe miejsce na protest. Jedźcie na “szeroko pojęty zachód” i tam protestujcie przeciwko prawom kobiet i temu co im zrobiła inna kobieta i mamisynek.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji