REKLAMA

We wtorek sesja rady miasta. Radni zdecydują m.in. o przyszłości Jutrzenki

REKLAMA

Wsparcie Jutrzenki, budowa spalarni śmieci, stworzenie czwartego rodzinnego domu dziecka i zaadoptowanie hotelu przy ul. 3 Maja na internat – to tylko kilka z kwestii, które zostaną podjęte na wtorkowej sesji rady miasta.

O wszystkich mówił w poniedziałek prezydent Płocka podczas konferencji prasowej. Andrzej Nowakowski zapowiedział, że ratusz chce wesprzeć piłkarki ręczne z zespołu Jutrzenka, by po wycofaniu się dotychczasowego sponsora – Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, mogły one nadal funkcjonować.

– Chcemy przesunąć środki na promocję. Pieniądze te przeznaczone zostaną na zespół Jutrzenki Płock – tłumaczył dziennikarzom na konferencji poprzedzającej sesję Andrzej Nowakowski. Nie zdradzał jednak szczegółów, które są uzależnione od kształtu umowy i zakresu promocji, jaki Jutrzenka może miastu zaoferować.

Podczas wtorkowej sesji rady miasta, zostanie też podjęty temat budowy spalarni śmieci. Inwestycja pod nazwą „Termiczna utylizacja odpadów komunalnych” może zostać zrealizowana w Płocku lub w najbliższej okolicy.W planie wtorkowej sesji jest także omówienie przez radnych funkcjonowania spółek, m.in. Wisły Płock S.A. i SPR Wisła Płock S.A., czyli dwóch miejskich drużyn sportowych. Piłkarze nożni otrzymają także dwa miliony złotych z budżetu miasta.

Prezydent zawnioskuje do radnych o zaakceptowanie propozycji zmian w budżecie. Przesunięcie w planie finansowym miasta, pozwoli na uruchomienie w Płocku czwartego rodzinnego domu dziecka.

W programie wtorkowej sesji znalazł się także punkt, dotyczący zmiany nieruchomości. Orlen może otrzymać na własność grunt, na którym znajduje się dziś stacja paliw na Podolszycach Południe, w zamian ratusz uregulowałby stan własności terenu obok niego, na którym planowane jest wybudowanie nowej pętli autobusowej oraz zorganizowanie niewielkiego targowiska. Dodatkowo urząd miasta stałby się właścicielem hotelu przy ul. 3 Maja, w którym od września przyszłego roku powstałaby bursa – internat dla młodzieży z Małachowianki i III LO.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU