REKLAMA

We wtorek drogowcy remontują i przebudowują drogi, malują pasy i sprzątają

REKLAMA

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg, dzisiaj, 7 maja będą występować na terenie miasta utrudnienia w ruchu, związane z planowanymi remontami jezdni, malowaniem pasów oraz przebudową skrzyżowań na Podolszycach.

Brygady remontowe będą pracować na:
– al. Kilińskiego,
– ul. Zielonej,
– ul. Portowej,
– ul. Ośnickiej – naprawa drogi płytami MON,
– ul. Misjonarskiej – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach
Dzisiaj rozpoczynają się roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – al. Armii Krajowej – ul. Wyszgrodzkiej (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II  z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II. W tym rejonie, ze względu na duży zakres prac, związanych z przebudową oraz kolizjami, roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji, czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych.

[map type=”MapTypeId.SATELLITE” width=”605″ height=”300″ lat=”52.535111″ long=”19.759684″ zoom=”18″ popup=”Skrzyżowanie al. Jana Pawła II-al. Armii Krajowej-ul. Wyszogrodzkiej”]

Od 8 do 13 maja będą prowadzone prace związane z remontem nawierzchni asfaltowej w rejonie ronda Armii Krajowej – Sikorskiego (przy CH Panorama).

W rejonie ronda przy al. Armii Krajowej – Sikorskiego na czas asfaltowania (10 maja od godz. 17  do 13 maja, godz. 6) konieczne będzie zamknięcie ul. Sikorskiego na odcinku ok. 80 m od nowego ronda, ul. Batalionu Parasol na odcinku ok. 20 m i ul. Armii Krajowej ok. 50 m na północ do ul. Wyszogrodzkiej, łącznie z częściowym zajęciem pasa drogowego ul. Wyszogrodzkiej oraz ronda wokół wyspy centralnej. Roboty drogowe w tym rejonie powinny się zakończyć ok. 18 maja.Jak na razie, nie widać specjalnych utrudnień w tamtym rejonie. Jedynie w okolicach skrzyżowania Armii Krajowej-Sikorskiego zauważalny jest sprzęt drogowców, tam też mogą występować miejscowe utrudnienia. O godz. 12, czyli wtedy, gdy sprawdzaliśmy to skrzyżowanie, nie było żadnych korków. Być może sytuacja zmieni się po południu, kiedy płocczanie będą wracali po pracy do domów.

Malowanie oznakowania poziomego
Trwają prace związane z malowaniem oznakowania poziomego na drogach w granicach administracyjnych miasta. Zgodnie z założonym harmonogramem robót w pierwszej kolejności jest wykonywane odnawianie oznakowania na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Realizacja robót malarskich uzależniona jest od warunków atmosferycznych. W celu zminimalizowania uciążliwości i utrudnień w ruchu drogowym malowanie oznakowania poziomego jest sukcesywnie realizowane głównie w godzinach nocnych i poza godzinami popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Utrudnienia w ruchu
Skrzyżowanie Bielska – Targowa: Roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu. Podczas robót jeden pas ul. Bielskiej zostanie zwężony, zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości.

Utrudnienia także na Grabówce, ul. Chopina oraz Otolińskiej – tam prowadzone są prace nad budową chodników i ścieżek rowerowych.

Trwa też pozimowe oczyszczanie Płocka. Pierwsze, które rozpoczęło się w marcu, przerwał ponowny atak zimy. Na ulicach miasta po raz kolejny pojawiły się służby miejskie, oczyszczające pasy przykrawężnikowe, chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU