REKLAMA

Walka z nielegalnym hazardem. Zlikwidowano trzy nielegalne kasyna

REKLAMA

Kolejne skuteczne uderzenie w nielegalny hazard funkcjonariuszy mazowieckiej KAS i policji. Zlikwidowano trzy nielegalne „kasyna”. W sumie zabezpieczono 15 automatów.

Nielegalny hazard często powiązany jest z inną działalnością przestępczą, dlatego w jego zwalczaniu tak istotna jest ścisła współpraca funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i policji. W ostatnim czasie wspólnie działania przeprowadzili policjanci Komendy Stołecznej Policji z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie oraz grupą realizacyjną Ministerstwa Finansów.

Podczas trzech równolegle przeprowadzonych akcji, ujawniono i zabezpieczono 15 automatów do gier o niskich wygranych, klucze do automatów oraz pieniądze. W lokalach znajdujących się w Warszawie i jej okolicach zatrzymano łącznie 5 osób, które zostały przesłuchane w charakterze świadków.

fot. materiały prasowe

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są automaty.Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat. Mazowiecka KAS prowadzi akcje edukacyjne i informacyjne mające na celu pokazanie obywatelom, jak niebezpieczną rozrywką są gry hazardowe. Uzależnienie od hazardu rozwija się stopniowo, a jej pierwsza faza dotyczy głównie dzieci i nastolatków.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać pod numerem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000 oraz na adres e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Podole says:

    U nas na podolu jest legalne maszyny i wydaje mi sie ze dobry pomysl, nikt nikogo nie zmusza do grania

  2. gość says:

    a nie można zalegalizować? tak samo jak w Czechach niektóre narkotyki – ktoś ma ochotę, to okazję znajdzie, a tak byłoby na kolejne pińcet plus przed kolejnymi wyborami zamiast wprowadzać kolejne podatki, które podobno nie są podatkami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU