Walka o obwodnicę, czyli SLD blokuje Słupno

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dzisiaj od godziny 8 zwolennicy powstania płockiej obwodnicy, inicjowani przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, blokowali drogę krajową nr 62 w Słupnie. To druga taka akcja płockiego SLD, pierwsza odbyła się w listopadzie ubiegłego roku.

Politycy tego ugrupowania chcą poprzez blokadę zwrócić uwagę na problem braku obwodnicy Płocka i potrzebę wyprowadzania z miasta transportu substancji niebezpiecznych. 5 lutego trasa w Słupnie była blokowana przez około godzinę, co nie było zbyt uciążliwe dla kierowców, aczkolwiek korek utworzył się spory. Grupa około 30 osób – zwolenników pomysłu – co 10 minut przepuszczała stojące w korku samochody.

Zapytaliśmy kierowców, co myślą o całej blokadzie. – Jeżeli to coś da, mogę stać w tym korku nawet 3 godziny – powiedziała nam pani, podróżująca do Warszawy. Kierowca TIR-a nie był aż tak pozytywnie nastawiony, bo śpieszył się i wcześniej nie wiedział o blokadzie. – No ale jak trzeba to trzeba – stwierdził.

– Spotykamy się z coraz większym poparciem naszych działań – poinformował nas Dariusz Skubiszewski, radny SLD. – Kierowcy też są do nas nastawieni pozytywnie, tym bardziej, że nasze akcje są po to, aby ułatwić, a nie utrudnić życie mieszkańcom – kończył zmarznięty.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji