Walczą o tytuł najlepszego kierowcy Komunikacji Miejskiej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komunikacja Miejska Płock wspólnie z Izbą Gospodarczą Komunikacji zorganizowała już VII Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. 61 kierowców z 31 miast walczy w Płocku o tytuł tego najlepszego.

Impreza trwa dwa dni, od 19 do 20 października. 61 kierowców z 31 miast bierze udział w teoretycznych testach wiedzy dotyczących m.in. znajomości przepisów ruchu drogowego, ustawy o transporcie drogowym i zasad udzielania pierwszej pomocy oraz w praktycznych zadaniach związanych z prowadzeniem autobusu miejskiego (m.in. slalom na czas, parkowanie prostopadłe, po skosie, test Lancelota).

W czwartek kierowcy nie tylko brali udział w konkursie, ale i zwiedzali zajezdnię płockiej Komunikacji Miejskiej oraz płocką starówkę.

W piątek zadania rozpoczną się już o godz. 9, a najlepsza dziesiątka zmierzy się m.in. z zadaniami z zakresu obsługi pasażerów, a w szczególności obsługi pasażerów o specjalnych potrzebach, czy udzielania pierwszej pomocy. Zwycięzca konkursu uzyska tytuł najlepszego kierowcy autobusowego w komunikacji miejskiej w roku 2017, otrzyma główną nagrodę oraz Puchar Prezesa IGKM, a wszyscy finaliści otrzymają pamiątkowe dyplomy a także nagrody (rzeczowe lub finansowe) w zależności od zajętego miejsca w klasyfikacji końcowej.

Goście Komunikacji Miejskiej w Płocku wybiorą się również na wycieczkę do płockiego ZOO, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w hotelu BW Petropol.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji