REKLAMA

Wakacyjny płocki rejs – chcecie bilety?

REKLAMA

Zachwyceni rejsem po naszym odcinku Wisły, postanowiliśmy zorganizować podobne wrażenia naszym czytelnikom. Przez całe wakacje ogłaszamy konkursy, w których do wygrania jest 4-osobowy voucher na rejs “Marianną”. Pani Edyta, pani Grażyna, pan Michał i druga pani Grażyna już wygrali, teraz czas na Was!

zegluga_plocka_maleTo już ostatni raz, kiedy organizujemy wakacyjny konkurs, w którym nagrodę ufundował kapitan Mariusz Pielaciński, właściciel Żeglugi Płockiej. Dzierżawi on od firmy-matki, czyli Żeglugi Wyszogrodzkiej, trzy statki rejsowe. Jeszcze tylko jedna rodzina może za darmo skorzystać z uroków pływania na jednym z trzech statków pasażerskich – dwupokładowej “Mariannie”.

W wakacyjnym wydaniu gazety PetroNews (jeszcze tylko 25 sierpnia) oraz na portalu PetroNews.pl zamieszczamy konkurs, w którym nagrodą jest voucher na rejs “Marianną” dla 4-osobowej wycieczki. Voucher będzie można wykorzystać do końca września.

Ostatnio poprosiliśmy Was o odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto odwiedzić i zwiedzić Płock? Odpowiedzi przyszło jak zwykle dużo i różnorodnych, nas jednak najbardziej przekonała wypowiedź pani Grażyny. Gratulujemy!

Płock urzeka swoją malowniczością: piękne krajobrazy stromego brzegu Wisły, gdzie mocno bije serce Płocka, no i jest najstarszym z miast na Mazowszu. Urzeka zielenią i zabytkami, ma niepowtarzalny urok i atmosferę.

Płock to idealne miasto na weekend, pełne uroku i historycznych ciekawostek, cennych zabytków i atrakcyjnych miejsc. Bazylika Katedralna, skarbiec w Muzeum Diecezjalnym, kolekcja secesji w Muzeum Mazowieckim, niedawno otwarte Muzeum Żydów Mazowieckich, najstarsza szkoła w Polsce – „Małachowianka” z pieczołowicie odrestaurowaną dawną Kolegiatą św. Michała i Kolegium Jezuickim, Stary Rynek z Ratuszem – to tylko niektóre z miejsc, które polecam serdecznie, aby je zobaczyć.

Następnie możemy przespacerować się deptakiem; zaczerpnąć trochę świeżego powietrza i wypić sobie pyszną kawkę w jednej z restauracji. Naszą podróż możemy uwieńczyć wizytą w ZOO, gdzie znajdziemy wiele egzotycznych gatunków zwierząt. Warto zaznaczyć, że znajduje się tam największa kolekcja gadów w Polsce. Spotkamy tu również słonia, żyrafy, zebry, tamaryny i marmozety, które zamieszkują dżunglę Ameryki Południowej, rodzinę pandy małej oraz liczącą blisko 50 sztuk kolonię pingwinów przylądkowych.

Latem z ZOO na płocką Starówkę zabierze nas Ciuchcia Tumska, która ma postój po przeciwnej stronie wejścia do ogrodu, przy ul. Warszawskiej. Oczywiście, moje kochane „Płockie Tumy” to ulubione miejsce spacerów, a wieczorem urzeka trójkolorowo podświetlony zabytkowy most, najdłuższa taka przeprawa w Europie.

Ulica Tumska, licząca ponad 700 metrów, ma swoje święto – Jarmark Tumski. Wtedy pełno na niej straganów ze starociami i kolorowo przebranymi ludzi. Spacer możemy zakończyć szaleństwem na placu zabaw z fontanną przy Orlen Arenie.Wiele ciekawych miejsc do zwiedzania i rekreacji znajduje się także w okolicach Płocka. Warto wybrać się np. do Stada Ogierów w Łącku, by pojeździć konno lub popływać kajakiem po Skrwie, czy odwiedzić skansen w Sierpcu, w którym nakręcono m.in. sceny do filmu „Ogniem i mieczem” oraz „Pan Tadeusz”.

A jeśli wizyta w Płocku pokryje Wam się z meczem Orlen Wisły Płock, to warto odwiedzić również Orlen Arenę i dać się ponieść niesamowitej atmosferze, jaka towarzyszy meczom piłki ręcznej w naszym mieście. Kochani, jeszcze ważne, że niewątpliwym atutem Płocka jest bezpośrednie sąsiedztwo pięknych, rozległych lasów, jezior i rzek, co stwarza idealne warunki dla turystyki pieszej i rowerowej.

Grażyna

Konkurs

Wy również możecie wygrać rejs dla 4-osobowej rodziny. Aby wziąć udział w konkursie, należy do 2 września przesłać na nasz adres: redakcja@petronews.pl odpowiedź na pytanie: Jaki byłby Wasz wymarzony rejs tematyczny Marianną i dlaczego? 

Nagrodzimy najbardziej kreatywną odpowiedź (wg jury złożonego z przedstawicieli redakcji i Żeglugi Płockiej). Możecie popuścić wodze fantazji i wymyślić imprezę tematyczną na statku, jakiej jeszcze nie było. O zwycięstwie i sposobie odebrania vouchera powiadomimy zwycięzcę drogą mailową.

Uwaga! Warunkiem udziału w konkursie jest wyrażenie zgody na wykonanie i publikację zdjęcia, wykonanego na statku Marianna w trakcie rejsu.

A jeśli nie chcecie czekać na konkursy, możecie skorzystać z regularnych rejsów weekendowych w Płocku, które odbywają się 7 razy dziennie, od godz. 11.30 co 1,5 godziny (do godz. 20.30). Za bilet normalny zapłacimy 20 zł, ulgowy – 12 zł, a dla seniora – 15 zł. Można również wynająć statek indywidualnie. Więcej informacji uzyskacie pod numerem telefonu 506-321-887.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU