Wakacyjne granty rozdane

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zapach bzu, widok kwitnących kasztanów i coraz cieplej grzejące słońce za oknem – to bez wątpienia czas, aby zacząć myśleć o wakacjach. Właśnie dlatego Fundusz Grantowy dla Płocka ogłosił konkurs, dzięki któremu dzieci, spędzające wakacje w mieście nie nudziły się, a przy okazji jeszcze czegoś nauczyły.

Konkurs grantowy przebiegał pod hasłem “Wakacje w Płocku na wesoło”. – Niby to krótka tradycja, bo dopiero po raz trzeci rozstrzygamy konkurs, ale stał się już bardzo popularny i cieszy się ogromnym zainteresowaniem organizacji pozarządowych – mówiła na uroczystości rozdania symbolicznych czeków Iwona Tandecka, prezes fundacji.

Do konkursu stanęło 10 organizacji, ale grantów kapituła konkursu przyznała tylko 6. Do rozdysponowania fundacja miała kwotę 67. 530 złotych. Laureaci konkursu zorganizują za te pieniądze różne formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Są to między innymi półkolonie i zajęcia otwarte. Przewidywana ilość najmłodszych płocczan, która skorzysta z proponowanych form wypoczynku to 2.078. W poprzednich latach fundacja przeznaczyła dla 11 organizacji 120 tysięcy złotych, a z “Wakacji na wesoło” skorzystało 3.500 dzieci.

8 maja odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Które organizacje zaproponowały inną i wesołą formę wypoczynku w mieście? Jakie projekty znalazły uznanie komisji? Pierwszy “czek” odebrało Towarzystwo Przyjaciół Płocka za projekt „Odkrywamy świat na wesoło”, skierowany do lewobrzeżnej części Płocka. Przez cały lipiec w obrębie Szkoły Podstawowej nr 15 w Górach odbywać się będą otwarte zajęcia plastyczne, taneczne i sportowe. Udział w nich będą mogły wziąć wszystkie chętne dzieci. Drugą nagrodzoną organizacją było Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek, za propozycję “Tylko wakacje w bibliotece” – tu przewidywana jest największa liczba uczestniczących dzieci, bo aż 1620. Projekt zakłada organizację otwartych zajęć z książką we wszystkich filiach Książnicy Płockiej, a także pikników literackich na terenie miasta. Wszystkie spotkania będą miały charakter otwarty.

Kolejny grant odebrała Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna z projektem “Wakacje z Płocką LOT w płockim ZOO”. Będą to półkolonie w trzech turnusach dla dzieci od 7 do 10 lat. Organizacja przewiduje zajęcia w płockim ogrodzie zoologicznym, zwiedzanie muzeów oraz wycieczki do zabawowni i na basen. Czwartą nagrodzoną propozycję przedstawiło Płockie Stowarzyszenie Pływackie Swim Płock, które po raz pierwszy starało się o grant. Tytuł projektu to “Wakacje w wodzie” dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Skierowany jest do małych mieszkańców Płocka, którzy aktywnie chcą spędzić czas na pływalni. Rekrutacja na zajęcia nauki pływania odbędzie się między 10 a 20 lipca. Na zakończenie organizatorzy przewidzieli uroczyste zawody w pływaniu.

Piąty „czek” odebrało Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock za “Wakacje piłkarskie z Wisłą Płock”. Zajęcia są przewidziane w formie półkolonii dla dzieci w wieku 10-11 lat. Za rekrutację odpowiedzialny będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzieciaki, jak sama nazwa projektu wskazuje, będą grały w piłkę nożną. Ostatni grant powędrował do Hufca Związku Harcerstwa Polskiego, na półkolonie pod hasłem “Na wakacjach aktywnie i wesoło”. Projekt ten przewiduje zajęcia sportowe i plastyczne, rajdy i wycieczki.

Jest z czego wybrać, ale trzeba się spieszyć, bo do niektórych projektów nabór rusza już w maju.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji