W weekend wzmożone kontrole policji

REKLAMA

Płoccy policjanci w czasie najbliższego weekendu prowadzić będą wzmożone działania na drogach Płocka i powiatu płockiego, pod kątem eliminowania z ruchu kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Przed nami andrzejkowy weekend. Sobotni wieczór i noc z soboty na niedzielę to czas, który część mieszkańców naszego miasta i powiatu płockiego spędzi na zorganizowanych Balach Andrzejkowych, dyskotekach lub na tzw. domówkach.

Policjanci z praktyki już wiedzą, że w tym czasie zdarzają się sytuacje, w których osoby spożywające alkohol lub zażywające inne substancje odurzające wsiadają za kierownicę i decydują się na jazdę samochodem.

PowiązaneTematy

Często zdarza się również, że robią to za cichym przyzwoleniem osób, z którymi razem się bawiły. Takie zachowanie jest bardzo niebezpieczne, a w konsekwencji może doprowadzić do tragicznego zdarzenia na drodze, w którym ktoś zginie.

– Kierownica i alkohol to dwie sprzeczności, których nie można bezpiecznie łączyć – tłumaczą funkcjonariusze płockiej policji.

W związku z tym, płoccy mundurowi będą prowadzić wzmożone kontrole pojazdów, ale również będą egzekwować przepisy dotyczące ruchu pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązku noszenia przez nich elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

– W nadchodzący weekend zadbajmy wszyscy o bezpieczeństwo swoje i innych, aby tegoroczne „Andrzejki” kojarzyły się tylko z wesołą zabawą – apelują płoccy policjanci.