REKLAMA

W weekend trzy wypadki, w tym jeden śmiertelny. Do tego nietrzeźwi kierowcy i kradzieże

REKLAMA

Ponownie na drogach Płocka i powiatu płockiego nie było bezpiecznie. W kronice policyjnej zanotowano aż 21 kolizji, 3 wypadki, a 7 kierowców zatrzymano w stanie nietrzeźwym.

Zdecydowanie to nie był spokojny weekend dla służb mundurowych z Płocka i powiatu płockiego. W mieście doszło do 13 kolizji i jednego wypadku, na terenie powiatu – do 8 kolizji i 2 wypadków, w tym jednego zakończonego tragicznie.

20 lipca o godzinie 10.40 miało miejsce zdarzenie drogowe w Płocku przy ul. Sienkiewicza.

– Policjanci, wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 44-letniemu kierującemu motocyklem – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji. – Motocyklista przewieziony został do szpitala – wyjaśnia.

O dwóch kolejnych wypadkach już informowaliśmy – do obydwu doszło w niedzielę, 21 lipca. Pierwsze miało miejsce w Łącku, na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Rusałki około godz. 13.50.

– Policjanci, wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 53-letni płocczanin kierujący volkswagenem, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. W wyniku zderzenia, 58-letni kierujący motocyklem oraz jego pasażerka z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska.

Wypadek w Łącku. Dwie osoby poszkodowane

Do śmiertelnego wypadku doszło w miejscowości Wrogocin (gm. Drobin) około godz. 15.– Według wstępnych ustaleń policjantów, wykonujących czynności na miejscu zdarzenia, 45-letni mieszkaniec powiatu płockiego, wtargnął na jezdnię tuż przed nadjeżdżającym pojazdem marki Volkswagen, którym kierował 25-latek z powiatu płockiego. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń, pieszy zmarł – wyjaśnia Marta Lewandowska.

Śmiertelny wypadek w gminie Drobin

Nie zabrakło też zdarzeń o charakterze kryminalnym.

  • 19 lipca w Płocku na cmentarzu przy ul. Bielskiej skradziono damską torebkę. Wartość strat to 560 zł. Sprawca kradzieży został zatrzymany przez policjantów.
  • 20 lipca w Płocku przy ul. Przemysłowej włamano się do budynku stacji paliw, z którego skradziono pieniądze w kwocie 2 tys. zł.
  • 20 lipca w Płocku przy Al. Jachowicza dokonano kradzieży telefonu komórkowego. Wartość strat w tym przypadku to 3 tys. zł.

Funkcjonariusze drogówki zatrzymali w weekend nietrzeźwych kierujących w miejscowościach: Wincentów, Staroźreby, Nowe Boryszewo, Ciachcin oraz w Płocku na ul. Łukasiewicza i dwukrotnie na ul. Wyszogrodzkiej.

Gdzie radar?
22 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem:

– w godz. 6-14 na DK10 oraz DK50
– w godz. 16-20 – teren miasta Płocka oraz trasa Płock – Rogozino i trasa Płock – Goślice.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU