W weekend foodtrucki. Tym razem w galerii

REKLAMA

Trzydniowy piknik jedzenia z całego świata szykuje już w najbliższy weekend Atrium Mosty i Atrium Płock. Pojawią się zarówno niecodzienne potrawy kuchni tybetańskiej czy tex-mex, jak i swojskie góralskie smaki. Skorzystać będzie można również z pokazów filmów w plenerowym kinie oraz atrakcji dla dzieci.

Od 11 do 13 maja w płockich centrach handlowych będzie można skosztować z oferty food trucków, które cieszą się coraz większą popularnością. Do Atrium Płock zjadą restauracje na kółkach, oferujące prawdziwą mozaikę smaków. Podczas trzydniowego pikniku będzie można spróbować potraw z wielu zakątków świata.

PowiązaneTematy

W ofercie food trucków, które zawitają do płockiego centrum będzie można znaleźć m.in. hiszpańskie churros, chińskie babeczki bao, włoskie panini i pizzę, a także prawdziwe amerykańskie burgery i belgijskie frytki. Na gości lubiących tradycyjne smaki czekają specjały kuchni polskiej takie, jak bigos czy chleb ze smalcem, a na poszukiwaczy nowości – burgery z oscypkiem i orzeźwiający cydr. Nie zabraknie też samochodów serwujących ciepłe napoje czy lody.

– Zlot food trucków to świetna okazja, by spróbować nowych, nieznanych smaków – mówi Magdalena Chęcielewska, zastępca dyrektora Atrium Mosty. – Ponieważ trudno było nam zdecydować, które kuchnie są najlepsze, postanowiliśmy dać naszym klientom szeroki wybór, stawiając na różnorodność. Będą zarówno tradycyjne dania, jak i mniej spotykane kulinarne trendy np. potrawy kuchni tybetańskiej czy buble waffle, a wszystko przygotowane ze świeżych, sezonowych produktów. Nasz weekendowy piknik to dobry pomysł na rodzinne spędzenie czasu, a wszyscy wiedzą, że jedzenie na świeżym powietrzu smakuje lepiej – przekonuje Magdalena Chęcielewska.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – będzie eurobungee, dmuchana zjeżdżalnia i tor przeszkód. Przygotowano też atrakcje dla fanów dobrego kina – w sobotę, 12 maja, o godzinie 21 odbędzie się plenerowy pokaz filmowy.

Zlot food trucków odbędzie się w dniach 11-13 maja w godzinach 10-21, na parkingu przy Atrium Płock.