W weekend dzieciaki stworzą własne mydło

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższy weekend Galeria Dzieci i Młodzieży POKiS zaprasza na mydlarski weekend ze sztuką pt. “Mydło i powidło”. W ramach zajęć animacyjnych dzieci poznają technikę wyrobu mydła, historie zaklęte w małych kostkach, same stworzą swoje unikalne mydełko o wybranym kolorze, zapachu i dodatkach. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z Muzeum Mydła w Bydgoszczy.

W czasie warsztatów Obwoźnej Pracowni Mydlarskiej w Bydgoszczy będzie można stworzyć mydło według własnego pomysłu. Wybiera się jego kolor, zapach, dodatki, które będą w środku, no i przede wszystkim kształt. Mydło potrzebuje tylko kilkunastu minut, żeby zastygnąć i być gotowe do użycia. W czasie warsztatów będzie można dowiedzieć się ważnych informacji o Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, a ciekawscy będą mieli okazje podpytać prowadzących o „brudne” historie.

W wolnej chwili obejrzeć będzie można pokonkursową wystawę prac plastycznych “Elektroodpady – proste zasady”, której organizatorem jest Gimnazjum nr 6 i Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku. Wystawa znajduje się w pasażu przed Galerią.

Weekend ze Sztuką “Mydło i powidło” oraz warsztaty plastyczne i animacyjne odbędą się w weekend, 15 i 16 czerwca w godz. 12 – 16 w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS (Atrium Mosty, ul. Tysiąclecia 2A, tel. 24 369 16 08). Wstęp wolny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji