REKLAMA

W tym sezonie „Nafciarzy” obejrzysz w Polsacie. Zobacz ile zarobią

REKLAMA

Od sezonu 2015/2016 mecze piłkarskiej 1. ligi transmitowane będą przez telewizję Polsat. Nowy nadawca przekaże pierwszoligowcom prawie trzykrotnie więcej pieniędzy, niż otrzymywali dotychczas.

Kontrakt Polsatu opiewa na trzy lata i w tym czasie telewizja za prawa do transmisji meczów będzie płaciła po 5 milionów złotych za sezon. Kwota ta zostanie równo podzielona na 18 pierwszoligowych zespołów. Każdy z nich otrzyma po 277 tysięcy złotych. Jest to bardzo dobra wiadomość dla klubów, które według poprzedniej umowy z Orange Sport otrzymywały po około 100 tysięcy złotych.

PowiązaneTematy

Co tydzień na antenach Polsatu prezentowane będą po dwa wybrane mecze oraz magazyn podsumowujący całą kolejkę spotkań. Mecze te będzie można śledzić na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News.

Oficjalnie podano już także plan transmisji pierwszych sześciu kolejek nowego sezonu. Wśród transmitowanych spotkań są trzy, w których będzie można zobaczyć, jak piłkarze płockiej Wisły prezentują się na szklanym ekranie.Zobaczcie, które spotkania Wisły Płock będziecie mogli obejrzeć w telewizji.

Kolejka 1
2 sierpnia, godzina 18 – Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock
Kolejka 2
9 sierpnia, godzina 18 – Wisła Płock – Arka Gdynia
Kolejka 5
27 sierpnia, godzina 17:30 – Miedź Legnica – Wisła Płock.