W Straży Miejskiej zbadasz się alkomatem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Znowu w siedzibie płockiej Straży Miejskiej można korzystać z bezpłatnego badania alkomatem. Urządzenie właśnie wróciło z kalibracji.

Wydaje ci się, że wypiłeś niewiele i możesz prowadzić samochód? A może po mocno zakrapianej imprezie dzień wcześniej zastanawiasz się czy możesz wsiąść za kółko? Zawsze możesz to sprawdzić w siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Otolińskiej 10. 7 dni w tygodniu, przez całą dobę możesz zbadać się nieodpłatnie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania jest wiedzą tylko dla osoby badanej.

– Osoba, która chce się zbadać powinna zgłosić się do siedziby Straży Miejskiej z dokumentem tożsamości. I nie chodzi tu wcale o prowadzenie dalszych czynności w stosunku do osoby u której np. urządzenie wskazałoby jakiś duży pomiar – mówi st. insp. Jolanta Głowacka.

Z roku na rok płoccy strażnicy obserwują tendencję wzrostową osób, które chcą poddać się badaniu. W zeszłym roku zgłosiło się 1471 osób. Od początku tego roku z badania alkomatem skorzystało 657 osób.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji