W środę inauguracja Roku Miłosierdzia w diecezji płockiej

REKLAMA

Już w najbliższą środę w płockiej bazylice katedralnej odbędą się uroczystości, związane z diecezjalną inauguracją Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia (Roku Miłosierdzia). O godzinie 10 Drzwi Miłosierdzia (główne drzwi do katedry) uroczyście otworzy Biskup Płocki Piotr Libera, który następnie przewodniczył będzie Eucharystii i wygłosi homilię.

W trakcie zaplanowanej na 9 grudnia uroczystości, Biskup Płocki odczyta dekret, ustanawiający świątynie jubileuszowe w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w których w ciągu całego roku będzie można uzyskać odpust zupełny. Wiernym towarzyszyć będzie obraz Jezusa Miłosiernego.

PowiązaneTematy

W środowej uroczystości udział wezmą między innymi mieszkańcy Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas, pracownicy Caritas Diecezji Płockiej oraz przedstawiciele Domów Pomocy Społecznej w Goślicach i Nowym Miszewie.

Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia w Kościele powszechnym rozpocznie się 8 grudnia br., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zakończy się natomiast 20 listopada 2016 roku, w święto Chrystusa Króla Wszechświata.