REKLAMA

W SP 16 powstaje nowoczesna hala sportowa [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Od nowego roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku będą mogli korzystać z nowej hali sportowej. Sala będzie także służyła drużynie MMKS Jutrzenka Płock, która nie miała dotychczas swojego obiektu.

Przekazanie placu budowy nastąpiło 11 października 2012 r., a zakończenie prac zgodnie z umową przewidziane jest na ostatni dzień 2013 roku. Następnie miasto przystąpi do odbioru obiektu i uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Ze względu na procedury odbiorowe przez służby zewnętrzne (sanepid, straż pożarna), oddanie obiektu do użytku ma nastąpić w styczniu 2014 roku.

W nowym obiekcie sportowym będą trenować uczniowie SP 16. Aktualnie szkoła posiada trzy klasy sportowe chłopców oraz trzy klasy sportowe dziewcząt o profilu piłki ręcznej. Szkoła chce kontynuować współpracę z profesjonalnymi klubami – Wisłą Płock i Jutrzenką Płock (ma wielu wychowanków w tych klubach).Ponadto, w hali będą trenować i rozgrywać mecze ligowe dziewczęta z Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka Płock, które do tej pory nie miały własnej bazy sportowej. W planach jest również organizacja rozgrywek piłki ręcznej Szkolnego Związku Sportowego (do tej pory na niepełnowymiarowej sali w SP 23).

W przyszłości planowane jest nawiązanie współpracy ze znajdującymi się w pobliżu, szkołami podstawowymi nr 1, 3 i 6 oraz gimnazjami nr 5 i 6. Szkoła Podstawowa nr 16 ma zamiar organizować turnieje towarzyskie, obozy sportowe zarówno dla swoich dzieci, jak i drużyn przyjezdnych. Placówka posiada bowiem dobre zaplecze – własną kuchnię i stołówkę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU