W sobotę nowoczesna gra miejska z GPS-em i internetem

REKLAMA

Laptop z dostępem do internetu, wykrywacz metali i GPS będą narzędziami dla uczestników kolejnej gry miejskiej, organizowanej przez Fundację Na Horyzoncie. Śmiałkowie wcielą się w rolę nowoczesnych poszukiwaczy skarbów, a najlepsi zdobędą nagrody.

W sobotę, 31 sierpnia w Płocku odbędzie się kolejna edycja gry miejskiej pt. „Na tropie… Przygody i ekologii”. Uczestnicy wcielą się w rolę nowoczesnych poszukiwaczy skarbów. W zabawie będą musieli wykazać się umiejętnością posługiwania najnowszymi zdobyczami techniki. W ich ręce wpadnie m.in. GPS, który wskaże im drogę, będą mieli także laptopy z dostępem do internetu oraz wykrywacze metali.

PowiązaneTematy

Nie zabraknie też przeszkód tradycyjnych. Zawodnicy będą musieli pokonać most linowy i zmierzą się z gigantyczną, dmuchaną kulą. Gra częściowo będzie poświęcona ekologii i zachowaniom proekologicznym. W jej realizacji pomagać będzie Hufiec Płock, który jednocześnie nauczy sposobów recyklingu, a także wpływu takich form działania na społeczność Płocka.

Jest to już druga gra miejska organizowana przez Fundację Na Horyzoncie. Wydarzenie finansowane jest ze środków Funduszu Grantowego dla Płocka. Pierwsza edycja odbyła się w połowie lipca. Wkrótce czeka nas kolejna, ostatnia gra, która będzie poświęcona tożsamości i małej ojczyźnie.

Uczestnicy sobotniej gry wystartują spod pomnika Bolesława Krzywoustego przy starówce. Rejestrację zaplanowano w godz. 8.30 – 9. Udział w grze jest bezpłatny, dla najlepszych przewidziano nagrody.