REKLAMA

W sobotę kolejna zbiórka elektrośmieci

REKLAMA

Jak poinformował ratusz, w sobotę 29 marca, odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci. Na parkingu przy centrum handlowym Auchan oraz przy Kauflandzie staną oznakowane samochody. Przyniesiony przez mieszkańców zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przyjmowany jest bezpłatnie.

Zbiórka odbędzie się w godzinach 9-14. Oddając elektrośmieci do wskazanych punktów, mieszkańcy Płocka mogą dodatkowo odbierać kupony, które płockie szkoły będą mogły następnie wykorzystać w ramach Funduszu Oświatowego. Szkoły, angażując się w działania edukacyjne prowadzone w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, będą mogły korzystać z utworzonego przez ElektroEko Funduszu Oświatowego. Kupony mogą być zbierane nie tylko przez nauczycieli i uczniów, ale również przez ich rodziny, znajomych czy sąsiadów.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronach: www.elektroeko.pl oraz www.mmbe.pl. Usługę bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci z domu (lodówki, telewizory itp.) można zamówić, wypełniając formularz na stronie www.elektrosmieci.pl lub dzwoniąc pod numer 2222 333 00. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli komuś zależy na odebraniu kuponu dla szkoły – musi zużyty sprzęt dostarczyć do wymienionych punktów samodzielnie. Kupon nie przysługuje osobom, które skorzystają z darmowej usługi odbioru elektrośmieci.Ratusz przypomina, że elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi. Każdego roku Polacy produkują ponad 300 tysięcy ton elektrośmieci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

  1. jan says:

    Rozumiem, ze w Płocku nie ma firm potrafiących zbierać elektrośmieci i Ratusz był zmuszony zwrócić się do firmy z Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU