REKLAMA

W sierpniu pierwszy Maraton Pływacki Dookoła Sobótki. Zapisy trwają

REKLAMA

W Płocku odbędzie się pierwsza edycja Maratonu Pływackiego Dookoła Sobótki. Zawody odbędą się w niedzielę, 17 sierpnia, na Kąpielisku Miejskim Sobótka. Zapisy już się rozpoczęły.

Jak podaje ratusz, zawody zostaną rozegrane w atrakcyjnej dla kibiców formule. Pływacy będą ścigać się na dystansie 500-metrowym w pętli poprowadzonej na wysokości kąpieliska miejskiego. Po ukończeniu każdej z nich zawodnicy pokonają 50-metrowy odcinek po plaży, by potem znów wskoczyć do wody. Takie rozwiązanie to również gratka dla kibiców. Dzięki wyjściu na „suchy ląd”, będą oni mogli na bieżąco obserwować stan rywalizacji i dopingować swoich faworytów.

Zapisy elektroniczne prowadzi MZOS, natomiast opłatę startową w wysokości 20 PLN pobiera WOPR Płock. W ramach wpisowego, każdy uczestnik otrzyma silikonowy czepek oraz napój na mecie.

Pływacy będą rywalizować – w zależności od płci i kategorii wiekowej – na trzech dystansach. Dziewczęta i chłopcy od 16 do 19 lat, kobiety powyżej 35 lat oraz mężczyźni powyżej 50 lat przepłyną najkrótszy dystans, czyli 1500 metrów (3 rundy). Mężczyźni od 20 do 34 lat wystartują w wyścigu głównym na dystansie 3000 metrów (6 rund). Natomiast kobiety od 20 do 34 lat oraz mężczyźni 35-49 lat pokonają 2000 metrów (4 rundy).Zgłoszenie udziału w zawodach, z podaniem imienia, nazwiska oraz roku urodzenia, należy składać elektronicznie na adres: t.marciniak@mzos.ump.pl do dnia 8.08.14 r. lub w dniu imprezy 17.08.2013 r. w biurze zawodów.

Zawodnicy, którzy zajmą miejsca na podium w swojej kategorii wiekowej, otrzymają nagrody rzeczowe, ufundowane przez MZOS i sponsorów zawodów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU