REKLAMA

W Sannikach utwory Whitney Houston w wykonaniu polskiej piosenkarki i wystawa łódzkich fotografów

REKLAMA

Na dwa, wyjątkowe wydarzenia zaprasza w listopadzie Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Wystąpi uczestniczka wielu muzycznych programów, w tym „Szansa na sukces” czy „The Voice of Poland”, zobaczyć również będzie można wystawę fotograficzną, której głównym motywem jest pałac w Sannikach.

Monika Urlik w Sannikach

W niedzielę, 10 listopada w sannickim pałacu wystąpi Monika Urlik, która śpiewa muzykę pop, R&B, soul i gospel. W Sannikach usłyszymy w jej wykonaniu piosenki Arethy Franklin i Whitney Houston.

PowiązaneTematy

Wokalna kariera artystki rozwijała się stopniowo, okraszona licznymi nagrodami. W 2002 zaśpiewała w finale „Szansy na sukces”, zdobywając II nagrodę. W tym samym roku wzięła udział w programie „Droga do gwiazd”.

W 2003 r. rozpoczęła współpracę z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. W 2005 założyła własny zespół oraz została współzałożycielką sekstetu gospel „Tribe of Alma”, z którym zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting w Osieku. W 2005 została laureatką I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka, dzięki własnej kompozycji „Time After Time”. Rok później z tym samym utworem zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu TOPtrendy. W tym samym roku wsparła wokalnie płytę Tedego pt. Esende Mylffon w utworach „Blask” i „Jakby jutra miało nie być”.

W 2011 roku wzięła udział w przesłuchaniach do programu „The Voice of Poland”. Trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału. W 2012 wystąpiła z zespołem Afromental w programie „Bitwa na głosy”.

W maju 2014 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany „Nie wie nikt”. Wystąpiła także na koncercie Super Debiutów podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór „Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena.

W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym zajęła trzecie miejsce.

10 listopada 2019 r., godz. 14:00
Koncert wokalny „Jesienne impresje”
Akompaniament: Konrad Skowroński – gitara, Marek Błaszczyk – fortepianMonika Urlik fot. Kalinowe serce

Zespół Pałacowo-Parkowy w Sannikach okiem łódzkich fotografów

Wiosenny plener fotograficzny w sannickim, XVIII-wiecznym obiekcie, zaowocował pokaźnym zbiorem zdjęć, pokazujących jego walory w różnych porach roku. Wystawa poplenerowa stowarzyszenia Foto Humanum pt. ,,W obiektywie – sannickie inspiracje”, dofinansowana została w ramach Programu E.3.1 Wsparcie dla ,,współpracy nieoczywistej” w kulturze, ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Fotografii Humanistycznej Foto Humanum jest jednym z niewielu, na terenie kraju, stowarzyszeń o takim profilu. Członkowie Foto Humanum to ludzie rozmaitych profesji, w tym fotografujący zawodowo (fotoreporterzy, fotografowie), a także zaawansowani amatorzy. Powołane zostało do życia w czerwcu 2009 roku przez grupę entuzjastów fotografii, dla których głównym tematem artystycznych poszukiwań jest człowiek w jego codziennych zajęciach – pracy, zabawie, wypoczynku. Od grudnia 2018 prezesem Foto Humanum jest jedna z jego założycielek – Katarzyna Turkowska.

Już kilka miesięcy po inauguracji działalności, Foto Humanum zorganizowało swoją pierwszą galerię i pierwszą wystawę. Równolegle organizowane były ekspozycje w różnych innych salonach wystawowych, pokazy slajdów, konkursy i foto spacery oraz warsztaty fotograficzne dla gimnazjalistów, licealistów, później także dla seniorów.
Członkowie i przyjaciele Foto Humanum z wielu miast Polski odwiedzają najbardziej interesujące (fotograficznie) zakątki kraju i regionu, ich twórczość oglądać można na późniejszych wystawach.

Wiele przedsięwzięć Foto Humanum realizuje we współpracy z innymi regionami i instytucjami. Najlepszym przykładem jest Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, z którym stowarzyszenie współpracuje od jesieni 2016 roku. Efektem plenerów w pałacu i parku są wystawy: „Sanniki. Pałacowe impresje” i „Pałac w Sannikach. Na strunach historii”. Ta druga pokazywana była w wielu miejscach centralnej Polski – w tym w dwóch galeriach w Łodzi oraz w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy w Zgierzu, w domu kultury w Gostyninie, w płockiej galerii handlowej Wisła. Zdjęcia z tej wystawy oglądać też można w efektownym katalogu, towarzyszącym kolejnym wernisażom.

Wernisaż poplenerowej wystawy prac fotograficznych pt. „W obiektywie – sannickie inspiracje” odbędzie się 10 listopada 2019 r., o godz. 15:00.

artykuł sponsorowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU