REKLAMA

W PWSZ już jest nowy rektor

REKLAMA

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, 1 września, swoją kadencję rozpoczął nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku – prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Słodki. Zastąpi on na tym stanowisku prof. zw. dr hab. Jacka Grzywacza, który pełnił tę funkcję przez osiem lat.

Władze PWSZ w Płocku na kadencje 2016-2020 zostały wybrane w marcu tego roku przez Uczelnianą Komisję Konkursową, która składała się z 27-osobowego grona reprezentantów całej społeczności akademickiej. Oprócz nowego rektora, komisja zdecydowała również, że stanowisko protektora ds. studenckich  i dydaktyki będzie pełnić dr Anna Suwalska – Kołecka, natomiast protektora ds nauki i rozwoju – dr Anna Nowacka.

Tym wyborom towarzyszyły wówczas protesty części kadry oraz studentów, którzy nie zgadzali się na zwolnienie niektórych wykładowców (i tryb zwolnienia) oraz „zamykanie ust”.

Studenci PWSZ strajkują. „To jest mafia”Rektor PWSZMaciej Słodki pełnił do tej pory funkcję dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu. Nowy rektor przejmie obowiązki od sprawującego tę funkcję dwie kadencje Jacka Grzywacza, który pozostanie na Uczelni i nadal będzie wykładowcą w Instytucie Nauk Ekonomicznych i Informatyki.

Jak informuje w komunikacie prasowym Agnieszka Grażul-Luft, nowe władze już w najbliższym czasie chcą wprowadzić duże zmiany w PWSZ. Przygotowania trwają od kilku miesięcy, a szczegóły zostaną ogłoszone 4 października, podczas inauguracji nowego roku akademickiego.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. newdeal says:

    Urażone ambicje i domżenie do stołka, co szkodzi tak naprawdę wszystkim pracownikom w efekcie zmniejszenia liczby kandydatów kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU