W przyszłym tygodniu płockie służby opanują Sobótkę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już niedługo na Kąpielisku Miejskim “Sobótka” odbędzie się impreza “Niebieskie lato”, podczas której swoje umiejętności zaprezentują płockie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

plakat imprezy "Niebieskie lato"

plakat imprezy “Niebieskie lato”

Dokładnie w czwartek, 20 sierpnia, na “Sobótce”, płockie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo postarają się zapewnić wszystkim uczestnikom imprezy dużą moc atrakcji.

Wśród służb, które pojawią się na plaży, będzie między innymi płocka policja, która zaprezentuje swój radiowóz oraz jeden motocykli.

Dodatkowo, płoccy policjanci stworzą wszystkim zainteresowanym możliwość spróbowania swoich sił na symulatorze jazdy na motorze, wzięcia udziału w konkursach profilaktycznych, czy też zrobienia sobie własnych odcisków palców.

Ponadto, każdy kto pojawi się na “Sobótce” rowerem, będzie mógł bezpłatnie oznakować swój jednoślad.

Na plaży kąpieliska nie zabraknie również Ratowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, którzy w specjalnie przygotowanym namiocie pokażą, jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak z użyciem fantomu wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie.

“Sobótkę” odwiedzą także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, którzy zaprezentują swój wóz bojowy i całą procedurę przygotowania się do akcji gaśniczej.

Natomiast ratownicy płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przedstawią najnowsze trendy w ratowaniu poszkodowanych w zdarzeniach, jakie występują w wodzie. Poza pokazami ratownictwa, głównymi atrakcjami przygotowanymi przez WOPR-owców, będzie ich nowoczesny sprzęt pływający oraz pies ratownik o imieniu Orka.

Dzień wypełniony atrakcjami zapewnionymi przez płockie służby, zwieńczą konkursy sprawnościowe zorganizowane przez Miejski Zespół Obiektów Sportowych w Płocku.

Imprezę poprowadzi znany i lubiany płocki dziennikarz, Bogdan Wolny. PetroNews jest patronem medialnym imprezy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji