W poniedziałek rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku. Wydarzenie potrwa przez pięć dni – do 21 listopada. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, każdy będzie mógł znaleźć coś specjalnie dla siebie.

Impreza rozpoczyna się w poniedziałek, 17 listopada, w godzinach przedpołudniowych. Tego dnia odbędzie się International Clastering Day, odbędzie się także spotkanie z Witoldem Antosiewiczem – praktykiem networkingu, który opowie o budowaniu sieci biznesowych w Polsce. Goście obejrzą też wystąpienie Piotra Segesa – eksperta w dziedzinie prawnej ochrony marki i założyciela Agencji Reklamowej SEGES, która wypromowała marki takie jaki Philips, Johnson&Johnson czy Netia.

Z kolei we wtorek, 18 listopada, odbędzie się forum dla przedsiębiorców pt. „Perspektywa personalna MŚP na rynku lokalnym”, którego organizatorami są firma doradcza HR Effects oraz firma rekrutacyjna Adecco. Ponadto, odbędą się dwa ciekawe spotkania dla młodzieży. Pierwsze z nich to tzw. „Inspiracje dla młodych”, czyli seria wystąpień lokalnych ludzi sukcesu, którzy wybili się ponad standard regionalny. – Opowiedzą nam swoje „life story”, mające zainspirować młodych ludzi do działania – powiedział Grzegorz Kobuszewski, Koordynator ds. Informacji i Promocji ŚTP 2014. – Wystąpią między innymi Piotr Robert Raczkowski, prezes SPR Wisły Płock, Piotr Orlicz-Rabiega, pomysłodawca i organizator Audioriver czy Wojciech Bógdał, mistrz Europy w slalomie motoparolotniowym – wymieniał.

Jak tłumaczą organizatorzy, „Inspiracje dla młodych” przygotowane zostały głównie z myślą o licealistach i studentach, jednak organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Drugie wydarzenie to projekcja filmu pt. „Piraci z Doliny Krzemowej”, opowiadającego historię powstania jednych z największych gigantów amerykańskiego biznesu. Widzowie będą mogli zobaczyć na ekranach wczesne losy założycieli dwóch film komputerowych: Apple’a – Steve Jobsa oraz Microsoftu – Billa Gatesa, a przy okazji zostaną poczęstowani przez organizatorów popcornem i colą.

Atrakcji nie zabraknie także w środę. – Zaproszeni jesteśmy na cykl szkoleń o przedsiębiorczości w „niecodziennym ujęciu” oraz Galerię Sukcesu, gdzie wystawią się lokalni, ale i nie tylko przedsiębiorcy ze swoimi zaskakującymi produktami i usługami  – powiedział Kobuszewski. – Dodatkową atrakcją będzie prezentacja budowy domu na sucho (bez użycia wody), czyli nowatorskiego na polskim rynku rozwiązania Spółki HCH – dodał.

Tego dnia będą też otwarte Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, gdzie dowiemy się wszystkich szczegółów związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej. Wszystkie te wydarzenia odbędą się w halach Włodkowica.

W czwartek, 20 listopada, przygotowano „Spotkanie Networkingowe” w Novim Kinie Przedwiośnie. To tam przedsiębiorcy będą mogli zwiększyć sieć swoich kontaktów. Gościem specjalnym będzie Tomasz Sztreker, założyciel Polskiej Akademii Biznesu.

Piątek, 21 listopada, to ostatni już dzień ŚTP 2014 w Płocku, będący podsumowaniem.

Większość wydarzeń ŚTP 2014 w Płocku ma formę spotkań otwartych dla wszystkich chętnych, jednak na niektóre trzeba się specjalnie zarejestrować. Organizatorzy zapraszają do śledzenia strony wydarzenia www.stp.iplock.pl. Więcej informacji można znaleźć również na facebook’owym fan page’u wydarzenia.

Imprezę już po raz trzeci przygotowuje Stowarzyszenie Academia Economica. W tym roku partnerami ŚTP jest miasto z patronatem honorowym prezydenta miasta Płocka, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny oraz Centrum Językowo-Szkoleniowe. W samą akcję pomocy zaangażowało się jednak dużo więcej instytucji czy organizacji np. Parlament Studentów SWPW czy Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji