W Płocku zagra Fusion Generation Project

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek, 31 stycznia, w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki wystąpi zespół Fusion Generation Project. Koncert promuje debiutancką płytę grupy “No Fusion”. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Wojciech Staroniewicz, który zagra na saksofonie.

Zespół, który wystąpi w Płocku w ostatni piątek miesiąca, tworzą Dariusz Petera (instr. klawiszowe, leader), Krzysztof Lenczowski (gitara), Łukasz Jan Jóźwiak (bas) oraz Krzysztof Kwiatkowski (perkusja). Zespół swój repertuar opiera głównie na własnych, oryginalne zaaranżowanych kompozycjach. Ich stylistyka inspirowana jest dokonaniami takich artystów jak: Herbie Hancock, Pat Metheny, Brecker Brothers czy Tribal Tech.

Muzyka, jaka znalazła się na „No Fusion”, bez wątpienia jest przenikająca. Począwszy od delikatnie zaczynającego się open solo perkusji, przez kompozycje nawiązujące do klasyki gatunku jazz- rocka, po zakorzenione w muzyce klasycznej brzmienie wiolonczeli. Wszystko to powoduje, że estetykę zespołu trudno przyporządkować do jednej kategorii. To fonograficzny debiut zespołu składającego się z muzyków, którzy są rozpoznawalni na rynku muzycznym w Polsce. Tutaj jednak częściowo odcięli się od korzeni i wkroczyli w nowy etap grania.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji