W Płocku rozegrają się mistrzostwa pierwszej pomocy

REKLAMA

W najbliższą środę na terenie płockiego osiedla Tysiąclecia rozegra się etap rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorzy zapraszają do oglądania ekip, działających w terenie.

16 maja o godzinie 10 w Spółdzielczym Domu Kultury rozpocznie się rejonowy etap XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. W rywalizacji, która będzie rozgrywać się na terenie osiedla Tysiąclecia, weźmie udział 12/13 drużyn, w pięcioosobowych zespołach złożonych z uczniów szkół ponadpodstawowych. Wygrany zespół będzie reprezentować Płock na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 26 maja w Piasecznie.

PowiązaneTematy

Program mistrzostw:

  • 9.30 – 10 – rejestracja zespołów,
  • 10 – oficjalne otwarcie mistrzostw,
  • 10.30 – 14 – ćwiczenia w terenie,
  • 14 – posiłek,
  • 15.30 – 16 – zakończenie mistrzostw, wręczenie nagród i dyplomów.

– Konkurs organizowany jest w przestrzeni miejskiej, na terenie osiedla Tysiąclecia z bazą w Spółdzielczym Domu Kultury, po to, aby jak najwięcej osób mogło być świadkami rywalizacji. Dzięki temu osoby, które widzą jak należy udzielić pierwszej pomocy, oswajają się z tą trudną i stresującą sytuacją i chętniej później przychodzą na kursy pierwszej pomocy, gdzie uczą się ich zasad – tłumaczy Danuta Lewandowska z Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku.

Jak wynika ze statystyk, jedynie 25% społeczeństwa wie, jak udzielać pierwszej pomocy. Oswojenie się z sytuacją i poznanie zasad działania przez szerszą grupę ludzi zwiększy szanse na przeżycie ewentualnych poszkodowanych w wypadkach.

Mistrzostwa mają na celu rozpropagować wśród młodzieży wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Coroczne przygotowania do rywalizacji mają przeciwdziałać wypadkom, dzięki poznaniu przez młodych ludzi zasad bezpieczeństwa.

Mistrzostwa dla młodych ratowników