REKLAMA

W Płocku powstał pałac Królowej Śniegu [FILM]

REKLAMA

Tłumy płocczan odwiedziły w sobotę Tumskie Wzgórze i Plac Narutowicza. Powód? Inauguracja Płockich Ogrodów Światła, które tym razem stanęły za płocką katedrą, wkomponowując się w naturalny krajobraz tego miejsca. 

– Jak magicznie! – zachwyciła się nastolatka, idąca obok nas od strony ulicy Tumskiej. Trafiła w sedno – iluminacje na budynku sądu i Biblioteki im. Zielińskich sprawiały baśniowe wrażenie. Przechodząc wśród tłumu, wzrok przyciągała świetlna karuzela, tuż za nią – podświetlane figury. – Mama, są z prawdziwego lodu! – niemal krzyczał podekscytowany maluch.

W sobotę, 9 grudnia, PKN ORLEN przeniósł nas w krainę Królowej Śniegu. Stało się tak nie tylko dzięki rzeźbom z lodu, ale i przepięknej dekoracji świetlnej, wkomponowanej w krajobraz Wzgórza Tumskiego. Miniatura katedry płockiej, ptaki, niedźwiedzie, a przede wszystkim ogromnych rozmiarów Królowa Śniegu wraz z pałacem, zachwyciły wszystkich odwiedzających.

Przy dźwiękach orkiestry, złożonej z samych Mikołajów, odwiedzający spacerowali alejkami, udekorowanymi niezliczoną ilością lampek. Korzystając z okazji, robili sobie zdjęcia w niezwykłej, świątecznej scenerii. Przypomnijmy, że iluminacja jest częścią programu „ORLEN dla Płocka”, a cieszyć się nią będziemy mogli do 7 stycznia przyszłego roku, każdego dnia po zmroku.

Podczas otwarcia baśniowych ogrodów, organizatorzy zapewnili sporo atrakcji. Już od godz. 14 na Placu Narutowicza był Święty Mikołaj, żywe renifery, wystawa rzeźb lodowych i pokazy ich powstawania. Całe rodziny korzystały z warsztatów dekorowania bombek i robienia innych ozdób choinkowych, które każdy  mógł zabrać ze sobą do domu. Dla najmłodszych przygotowano stoisko z watą cukrową, a skrzaty i śnieżynki częstowały wszystkich gorącą czekoladą. Na scenie nie zabrakło konkursów z nagrodami, był też występ Jerza Igora z nastrojowymi piosenkami dla najmłodszych.Przed samą inauguracją iluminacji, prezes PKN ORLEN, Wojciech Jasiński, wręczył na scenie nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego na najlepszą ilustrację kartki świątecznej. W konkursie wzięły udział dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, którymi opiekuje się Fundacja „ORLEN – DAR SERCA”, a ilustracje – spośród kilkuset propozycji – wybierali w głosowaniu pracownicy PKN ORLEN. Najlepsze dziecięce prace będzie można obejrzeć na placu Narutowicza.

W tegorocznej edycji konkursu na kartkę świąteczną PKN ORLEN, nagrodę główną i pierwsze miejsce zdobyła Urszula Kula. 2. miejsce należy do Angeliki Kubackiej, a 3. do Szymona Dzikowskiego.
Laureatami w kategorii “Technika wykonania” zostali: Daria Kask (1. miejsce), Jakub Pawlak (2. miejsce) oraz Nikola Zalewska (3. miejsce). Specjalne wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: Adrianna Druch, Łukasz Gadomski i Natalia Zalewska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Ogrodnik says:

    Gdzie lodowisko ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU