Władze Płocka ogłosiły powstanie Klubu Rozwoju Cyfrowego. Mieszkańcy będą mogli tam zapoznać się z obsługą nowoczesnych technologii.
W Płocku powstał Klub Rozwoju Cyfrowego. Mieści się przy ulicy Sienkiewicza 21 lok. 29, na parterze bloku z mieszkaniami dla seniorów. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani edukatorzy.
Uczestnicy nauczą się między innymi:
Reklama
- podstawowej obsługi komputera i smartfona,
- obsługi aplikacji cyfrowych, takich jak np. bankowość internetowa czy e-zakupy.
W klubie będzie można dowiedzieć się także, jak korzystać z Internetowego Konta Pacjenta, portali takich jak obywatel.gov.pl czy pacjent.gov.pl, a także jak założyć profil zaufany. Poza zajęciami grupowymi planowane są również indywidualne konsultacje.
Zaproszeni są wszyscy pełnoletni mieszkańcy, a szczególnie osoby po 60 roku życia, osoby bezrobotne, a także korzystające z pomocy społecznej.
– Zachęcam do udziału. Zajęcia pozwolą zdobyć nowe lub rozwinąć dotychczasowe umiejętności cyfrowe, które są dziś bardzo potrzebne, zarówno w życiu zawodowym, jak i codziennym – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Klub jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku (poniedziałek, wtorek, środa – godz. 7.30-15.30, czwartek – godz. 7.30-16.30, piątek – godz. 7.30-14.30). Aby zapisać się na zajęcia, należy przyjść do klubu i wypełnić formularz. Więcej informacji można uzyskać pod telefonem nr 691 986 336.
Na uruchomienie klubu i jego działalność samorząd Płocka pozyskał prawie 480 tysięcy złotych dofinansowania. W tym ok. 396 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, a pozostałą część kwoty z budżetu państwa.





![Rusza Letni Festiwal Muzyczny z Płocką Orkiestrą Symfoniczną [WSTĘP WOLNY]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/fortepian-120x86.jpg)











![Rusza Letni Festiwal Muzyczny z Płocką Orkiestrą Symfoniczną [WSTĘP WOLNY]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/fortepian-360x180.jpg)



![Czy szkoła przygotowuje do życia? Młodzież zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/staszic-360x180.jpeg)




![Studniówka „Bergerowej” pełna elegancji [FILM, FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/01/studniowka_bergerowa_2026-57-360x180.jpg)












![Bieg Tropem Wilczym w Osadzie Młynarza. Patriotyzm, sport i żurek [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/adrenaline-360x180.jpeg)




![Prezentacja Wisły Płock [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/01/Prezentacja-Wisly-Plock-Mazovia-styczen-2026-6-360x180.jpg)




![Jak mija zima na drogach i czy grozi nam powódź? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/starosta-360x180.jpeg)







