W Płocku długie kolejki. Po kupon na 60 mln zł

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nawet 60 mln zł może wygrać szczęśliwiec, który skreślił sześć prawidłowych cyfr w kumulacji Lotto. Kwota rozpala wyobraźnię płocczan, którzy stoją w kolejkach i… marzą.

Daty urodzenia swoje i bliskich, ważne wydarzenia lub chybił trafił – sposobów na skreślanie szczęśliwych cyfr może być wiele. Jeszcze więcej jest marzeń, które snuje każdy z nas, wyobrażając sobie, że to właśnie jego kupon okaże się tym jedynym.

7 maja w Płocku punkty kolektury Lotto aż uginały się od takich właśnie marzycieli. Ogromne kolejki napotkaliśmy m.in. na stacji paliw PKN Orlen, w Kauflandzie, w Auchan czy galeriach handlowych. W jednej z kolektur na Podolszycach maszyna pracowała tak intensywnie, że… zagrzała się i klienci musieli czekać, aż nieco ostygnie i będzie w stanie dalej drukować kupony.

Pytaliśmy płocczan, co kupią za ewentualną wygraną. Okazuje się, że najczęściej… chcą przede wszystkim spłacić długi. – Wie pani, córce przydałoby się mieszkanie, chciałabym też spłacić kredyty – powiedziała nam starsza pani. Młody mężczyzna chciałby natomiast wyjechać za granicę, żeby tam rozwinąć swój pomysł na firmę. Dlaczego nie w Polsce? – Podatki i ZUS zdecydowanie są tu za wysokie – uśmiechnął się płocczanin.

Elegancko ubrany mężczyzna w średnim wieku zdradził, że zainwestowałby pieniądze w podróże po świecie. – Zawsze marzyłem, żeby zobaczyć egzotyczne kraje, ale to znaczny wydatek – przyznał. Młoda kobieta z dzieckiem na ręce stwierdziła natomiast, że dla niej priorytetem jest własny dom z małym ogródkiem i lokaty dla dzieci, żeby zabezpieczyć im przyszłość.

No cóż, każdy z nas ma marzenia. Wygrana w Lotto, choć mało prawdopodobna, jest niewątpliwie jedną z najprostszych metod na ich spełnienie. Chociaż, jak wylicza portal Spidersweb.pl, istnieje metoda na pewną wygraną. Można po prostu… wykupić losy o wszystkich możliwych kombinacjach liczb.

Według wyliczeń portalu, należałoby kupić 13.983.816 kuponów, a przypomnijmy, że każdy kosztuje 3 zł. Musielibyśmy więc wydać 41.951.448 zł. Przy wygranej rzędu 60 mln zł jest to już opłacalny interes, a jeśli doliczymy pozostałe wygrane – piątki, czwórki i trójki, to da nam dodatkowe ok. 10 mln zł. Co prawda, musimy od tego odprowadzić podatek (10%), ale i tak zostałoby nam ok. 21 mln zł. Jeśli macie więc 42 mln zł do zainwestowania, to możecie zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Aczkolwiek… jeśli szóstkę trafi więcej niż jedna osoba, sporo dołożycie do tego interesu :) No i, jak wylicza Spidersweb.pl, wydrukowanie takiej ilości kuponów zajęłoby maszynie ponad 4 godziny, natomiast ręcznie wypełnialibyśmy je… 2,5 roku.

Tym, którzy wypełnili dzisiaj kupony, życzymy wygranej. Sobie również ;) A wygrane numery to: 11, 14, 20, 27, 30, 35.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji