REKLAMA

W Płocku będą nowe miejsca pracy. Firma Qumak rozpoczyna rekrutację

REKLAMA

Płock rozpoczyna współpracę z nowym inwestorem. Będzie nim firma Qumak SA – lider na rynku IT od ponad 30 lat. Szacuje się, że dzięki obecności spółki w naszym mieście, może powstać dodatkowych 200 miejsc pracy.

Qumak SA to firma, która swoją pozycję w biznesie osiągnęła dzięki wdrożeniu na rynek innowacyjnych, często pionierskich projektów w sektorze ICT – projektuje i wdraża rozwiązania z dziedziny ICT dla sektora prywatnego i publicznego. Od 2006 roku notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2014 roku Qumak S.A. utworzył dwie spółki zależne – Star ITS Sp. z o.o., odpowiedzialną za zdobywanie i obsługę kontraktów z zakresu Inteligentnych Systemów Transportowych, oraz spółkę Skylar Sp. z o.o. – działającą na rynku infrastruktury lotniczej. W 2015 roku powołana została trzecia spółka należąca do Grupy, czyli MAE Multimedia Art & Education, oferująca usługi w obszarze technik ekspozycyjnych i multimedialnych dla podmiotów prywatnych i publicznych.

Spółka ma swoje siedziby w Warszawie czy Łodzi, teraz postanowiła otworzyć swój oddział w Płocku. Firma deklaruje, że docelowo w naszym mieście ma pojawić się około 200 miejsc pracy, a na początku 70.

– Praca, którą wykonaliśmy w pewnym zespole ludzi, przyniosła efekty.  Dla nas jest to bardzo istotne. I choć firma dopiero rozpoczyna swoje działania, to mam nadzieję na dalszą współpracę między miastem a spółką – podkreślał prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Na czym dokładnie będą polegać działania firmy?

– Otwieramy duże centrum usług wspólnych (Service Desk) – mówił  wiceprezes zarządu firmy, Jacek Suchenek. – Będziemy stawiać głównie na umiejętności i działania, związane z IT (przechowanie, zabezpieczenie, przetwarzanie danych), ale oprócz miejscowych klientów, będziemy również podejmować współpracę z firmami zewnętrznymi. Blisko rok czasu trwało poszukiwanie odpowiedniego miejsca. Pół roku temu rozpoczęliśmy rozmowy z miastem i udało się. Firma rozpoczyna działalność w Płocku – dodał Jacek Suchenek.Obecnie firma prowadzi rekrutację około 70 osób. Wszystkich pracowników ma być łącznie 200. Czego oczekuje sam zarząd od osób ubiegających się o stanowiska?

– Szukamy naprawdę osób z różnorodnymi kompetencjami. Pracowników, chcących się rozwijać, mających jakąś podstawową wiedzę. Na pewno muszą być to osoby społeczne, komunikatywne, które będą stawiały na przyszłość. Reszty nauczą się podczas całego etapu wdrożenia – wyjaśniał Przemysław Lewandowski, Dyrektor Centrum Service Desk.

Według statystyk, bezrobocie w Płocku w dalszym ciągu spada. Średnio określa się, że z miesiąca na miesiąc z rejestru bezrobotnych ubywa około 150-170 osób. W firmie Qumak szansę może otrzymać każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych, nie ma specjalnych wymagań, jeśli chodzi o wykształcenie. Jednak jedną rzecz warto wziąć pod uwagę. Z reguły firma zatrudnia osoby na pełen etat, ponieważ system pracy to 24 na 7. Oprócz dyżurów dziennych, przewidziane są również nocne. Niestety, zarówno forma zatrudnienia, jak i wynagrodzenie będzie zależeć głównie od wykonywanej pracy oraz zajmowanego stanowiska w firmie. Zarząd nie wyklucza, że mogą pojawić się również umowy zlecenie.

Siedziba firmy będzie mieściła się na ul. Padlewskiego 4. Na tę chwilę Qumak zajmuje całe pierwsze piętro budynku. Adaptacja pomieszczeń ma zakończyć się do 20 sierpnia, a firma ma rozpocząć swoja działalność od połowy września.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Azor123 says:

    Taa, tylko samych śmieciówkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU