REKLAMA

W płockim więzieniu zakaz odwiedzin, ale można porozmawiać przez Skype

REKLAMA

Ze względu na epidemię koronawirusa, w zakładach karnych wprowadzono zakaz odwiedzin. Aby umożliwić osadzonym kontakt z rodziną, wprowadzono korzystanie z komunikatora Skype.

W Zakładzie Karnym w Płocku procedury epidemiologiczne są na bieżąco dostosowywane do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Jak wyjaśnia mjr Marlena Kubera, jednym z elementów tych działań było wprowadzenie na terenie jednostek penitencjarnych całkowitego zakazu odwiedzin.

PowiązaneTematy

– Administracja jednostek stara się jednak w tej trudnej sytuacji zmniejszyć uciążliwość wprowadzonych obostrzeń. Przy wykorzystaniu posiadanej infrastruktury w Zakładzie Karnym w Płocku, osadzeni mają możliwość zamiast odbywania tradycyjnych widzeń w bezpośrednim kontakcie, odbywanie ich za pośrednictwem komunikatora Skype – wyjaśnia mjr Marlena Kubera.

W tym celu wykorzystano jedną z klas w Centrum Kształcenia Ustawicznego, mieszczącego się na terenie Zakładu Karnego w Płocku oraz sprzęt komputerowy, który na co dzień służy do prowadzenia kwalifikacyjnych kursów zawodowych, a nie jest użytkowany ze względu na zawieszenie zajęć.– Kontakty osadzonych z rodziną za pomocą połączeń internetowych, traktowane dotychczas jako uzupełnienie realizowanych form widzeń, są w obecnej sytuacji jedyną ich formą. Do tej pory były stosowane głównie w przypadku przebywania rodziny osadzonego za granicą bądź trudnościami w dotarciu na widzenie do jednostki, w tym trudnym czasie pozwalają osadzonym na kontakt z najbliższymi bez narażania ich na niepotrzebne ryzyko – informuje mjr Marlena Kubera.

W Zakładzie Karnym w Płocku w ubiegłym tygodniu udzielono 77 widzeń za pośrednictwem komunikatora Skype.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Anonim says:

    I bardzo dobrze każdy z nas potrzebuje bliskości, miłości i kontaktów międzyludzkich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU