REKLAMA

W NK Przedwiośnie „Podatek od miłości”. Co jeszcze w repertuarze?

REKLAMA

Tym razem NoveKino Przedwiośnie przygotowało dla kinomanów trzy premiery, komedię romantyczną „Podatek od miłości”, animację „Gnomy rozrabiają” i thriller „Wszystkie pieniądze świata”.

Od 26 stycznia ekipa NK Przedwiośnie zachęca mnóstwem ciekawych propozycji! Premiery filmowe, Bajkoranki, Spotkania Filmowe, specjalny pokaz filmu „Atak paniki” oraz spotkanie z twórcami i aktorami po seansie, a także pokazy festiwalowe kina rosyjskiego w ramach Repliki Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” – to wszystko sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Podatek od miłości

Pierwsza premierowa propozycja to komedia romantyczna w doborowej obsadzie, gdzie w głównych rolach zobaczymy Grzegorza Damięckiego oraz Aleksandrę Domańską. „Podatek od miłości” to inteligentna i przewrotna komedia romantyczna o miłości, którą można spotkać wszędzie, nawet… w Urzędzie Skarbowym. Surowa inspektor, Klara (Aleksandra Domańska) ściga domniemanego oszusta podatkowego – cynicznego, acz pełnego uroku Mariana (Grzegorz Damięcki), który przez niefrasobliwość i dobre serce popadł w kłopoty podatkowe. Kiedy los „ściganego” wydaje się przesądzony, nieoczekiwanie i wbrew wszelkim regułom Klara i Marian zakochują się. Uruchomi to ciąg komicznych wydarzeń, które odmienią życie bohaterów. On dla dobra sprawy może zostać facetem do towarzystwa. Ona może trafić do więzienia. Czy tak się stanie?
REŻYSERIA: Bartłomiej Ignaciuk OBSADA: Aleksandra Domańska, Grzegorz Damięcki, Roma Gąsiorowska, Weronika Rosati.

Gnomy rozrabiają

Druga premierowa propozycja to animacja „Gnomy rozrabiają” w wersji z dubbingiem.

Chloe przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta. Wszystko jest dla niej nowe – dom, szkoła, znajomi. Stary budynek, w którym razem zamieszkają wydaje się skrywać wiele tajemnic. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają! Okazuje się, że skrzaty są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią świata przed żarłocznymi istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, wspólnie z nowopoznanym kolegą z sąsiedztwa o imieniu Liam, przyłączają się do akcji. Zwariowane krasnale wraz z dwójką dzieciaków będą musiały poradzić sobie z pozaziemskim zagrożeniem. Bohater tkwi w każdym z nas! Trzeba go tylko obudzić!
REŻYSERIA: Peter Lepeniotis, Shelly Shenoy OBSADA: Becky G., Josh Peck, Tara Strong.

Wszystkie pieniądze świata

Ostatnia nowość to thriller „Wszystkie pieniądze świata” w wersji z napisami.

Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego, Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a po­rywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna, twierdząc, że jest wysłan­nikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach „nie do rozwiązania”.
REŻYSERIA: Ridley Scott OBSADA: Michelle Williams, Christopher Plummer, Mark Wahlberg.

Filmowe Ferie

W piątek, 26 stycznia, odbędzie się ostatni pokaz w ramach Filmowych Ferii. Seans będzie miał miejsce o godzinie 11, zostanie wyświetlona animacja „Pierwsza gwiazdka” w wersji z dubbingiem, bilety w cenie 12 złotych. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

Czas oczekiwania na seans umilą animacje i zabawy prowadzone przez aktorów z Teatru Form Wielu, natomiast po seansie zapraszamy do patio kina na spektakl teatralny, również przygotowany przez Teatr Form Wielu.

Pierwsza gwiazdka

„Pierwsza gwiazdka” – Mały osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swoje marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swojego stada, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Cała trójka, razem z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami, podążają za gwiazdą. Wkrótce niespodziewanie staną się bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.
REŻYSERIA: Timothy Reckart OBSADA: Mateusz Narloch, Krzysztof Szczepaniak, Kamil Pruban

Mikołaj w każdym z nas

W sobotę i niedzielę zapraszamy na Bajkoranki i pokaz filmu familijnego „Mikołaj w każdym z nas” w wersji z dubbingiem.

„Mikołaj w każdym z nas” – Nie musisz być dorosły, ani bogaty, aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla Ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu…
REŻYSERIA: Terje Rangnes OBSADA: Thor Michael Aamodt, Anders Baasmo Christiansen, Ann Carnarius Elseth

Atak paniki – pokaz i spotkanie z twórcami

W sobotę, 27 stycznia o godzinie 17.30 zapraszamy na specjalne wydarzenie: pokaz filmu „Atak paniki” i spotkanie z twórcami, reżyserem i aktorami!

W planie wydarzenia jest powitanie gości w naszym Kinie, następnie projekcja filmu, a po wspólnym obejrzeniu najnowszej produkcji Pawła Maślony, będzie można porozmawiać z gwiazdami filmu. Spotkanie poprowadzą Przemysław i Łukasz Jarzyńscy z Teatru Form Wielu.

Cena biletów zgodna z cennikiem weekendowym. Sprzedaż biletów dostępna wyłącznie w kasie kina lub przez stronę internetową.

https://www.youtube.com/watch?v=O3_l49bMRh8&t=1s

Spotkania Filmowe – Kryptonim HHhH

W poniedziałek, 29 stycznia, zapraszamy na kolejną odsłonę Spotkań Filmowych i pokaz filmu „Kryptonim HHhH” w wersji z napisami. Seans odbędzie się o godzinie 18:30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na poczęstunek: herbata, ciastko oraz losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

„Kryptonim HHhH” – Każda władza potrzebuje kogoś, kto pozostanie w cieniu i zatroszczy się o jej sekrety. Reinhard Heydrich skrycie pracuje nad stworzeniem siatki szpiegowskiej na ogromną skalę. W tajemnicy powstaje tajna organizacja, która zmieni bieg historii i wpłynie na losy milionów. Ale człowiek, w którego rękach spoczywają niebezpieczne tajemnice, staje się zagrożeniem również dla swoich przywódców. Prawdziwa historia człowieka, który skrywał największe tajemnice III Rzeszy.
REŻYSERIA: Cedric Jimenez OBSADA: Jason Clarke, Rosamund Pike, Mia Wasikowska

Sputnik nad Polską

fot. materiały prasowe

Od poniedziałku, 29 stycznia, zapraszamy na Replikę 11. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Jest to niezwykły festiwal filmów rosyjskich, zajmującym się propagowaniem kultury rosyjskiej w Polsce.„Celem Festiwalu jest zaprezentowanie jak najszerszej publiczności największych osiągnięć rosyjskiej kinematografii. Podczas Festiwalu pokazywane są zarówno dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także filmy dla dzieci” ( źródło: sputnikfestiwal.pl).

Poniżej przedstawiamy harmonogram seansów, które będą wyświetlane w ramach Repliki Festiwalu w naszym kinie.
Bilety w cenie 15 złotych. Seanse od 29 stycznia do 4 lutego, codziennie o godzinie 18.

Zapraszamy również do Kina za Rogiem na Małego Sputnika – pokazy rosyjskich bajek dla najmłodszych kinomanów. Pełen repertuar seansów w ramach Małego Sputnika jest dostępny na stronie: POKIS.pl

Bliskość

29 stycznia, poniedziałek, godz. 18

Reżyseria: Kantemir Bałagow
Scenariusz: Anton Jarusz, Kantemir Bałagow
Muzyka: Andriej Nikitin
Zdjęcia: Artiom Jemieljanow
Gatunek: dramat
Rok: 2017
Czas: 118 min
ograniczenie wiekowe: 16+
Nagrody: 2017 Nagroda FIPRESCI na 52. MFF w Cannes
2017 Nagroda za najlepszy debiut oraz Nagroda Izby Krytyków i Znawców Filmowych na 28. Otwartym Rosyjskim Festiwalu Filmowym „Kinotawr” w Soczi
Obsada: Daria Żowner, Olga Dragunowa, Artiom Cypin, Wieniamin Kac, Nazir Żukow

Pełnometrażowy debiut fabularny ucznia Aleksandra Sokurowa. Akcja filmu, który oparty został częściowo na prawdziwych wydarzeniach, toczy się pod koniec lat 90. w Nalczyku. Nieznani sprawcy porywają młodego Żyda – syna właściciela warsztatu samochodowego. W centrum wydarzeń znajduje się jednak siostra porwanego– buntowniczka Iłana, która jako jedyna jest w stanie wyrwać swoich bliskich z opresji.

Byli sobie

30 stycznia, wtorek, godz. 18

Reżyseria: Eduard Parri
Scenariusz: Aleksiej Borodaczow, Jekatierina Saryczewa
Muzyka: Leonid Agutin
Zdjęcia: Maria Sołowjowa
Gatunek: dramat
Rok: 2017
Czas: 85 min
ograniczenie wiekowe: 16+
Obsada: Fiodor Dobronrawow, Roman Madianow, Irina Rozanowa, Wiktor Suprun

Pogodna i pozytywna opowieść o mieszkańcach malowniczej, ale wymierającej wsi na rosyjskiej prowincji. Pozostało w niej troje mieszkańców – dwóch samotnych mężczyzn w podeszłym wieku oraz świeżo upieczona wdowa. Jeden z mężczyzn postanawia raz na zawsze skończyć z samotnością, decyduje się zatem ofiarować swoją rękę i serce wdowie. Jednak drugi mężczyzna nie może się z tym pogodzić i także pretenduje do zajęcia pustego miejsca w sercu sąsiadki. Mężczyźni wkraczają na wojenną ścieżkę.

Czas pionierów

31 stycznia, środa, godz. 18

Reżyseria: Dmitrij Kisieliow
Scenariusz: Oleg Pogodin, Jurij Korotkow, Irina Piwowarowa, Siergiej Kałużanow, Dmitrij Pinczukow
Muzyka: Jurij Potijenko
Zdjęcia: Władimir Baszta
Gatunek: historyczno-przygodowy
Rok: 2017
Czas: 140 min
ograniczenie wiekowe: 6+
Obsada: Jewgienij Mironow, Konstantin Chabienskij, Władimir Iljin, Aleksandr Ursuljak, Jelena Panowa, Aleksandr Iljin Mł.

Prawdziwa historia lotu statku kosmicznego „Woschod 2”, podczas którego człowiek wykonał spacer w otwartej przestrzeni kosmicznej. Przy pomocy najnowszych technologii ekipa filmu odtworzyła dramatyczne okoliczności bohaterskiego lotu i powrotu na Ziemię załogi składającej się z Pawła Bielajewa i Aleksieja Leonowa, który wziął udział w realizacji filmu jako jeden z głównych konsultantów.

Dama pikowa

1 lutego, czwartek, godz. 18

Reżyseria: Paweł Łungin
Scenariusz: Paweł Łungin, Walerij Pieciejkin, Stephen Walsh, Aleksandr Łungin
Zdjęcia: Lewan Kapanadze
Gatunek: dramat
Rok: 2016
Czas: 120 min
ograniczenie wiekowe: 16+
Nagrody: 2017 „Złoty Orzeł” – Nagroda Rosyjskiej Narodowej Akademii Sztuk i Nauk Filmowych za najlepszą główną rolę męską (Iwan Jankowskij), za Najlepszą charakteryzację i efekty specjalne
Obsada: Ksenia Rappoport, Iwan Jankowskij, Maria Kurdenewicz, Igor Mirkurbanow, Natalia Kolakowa, Aleksandr Kołgan, Władimir Simonow,

Diwa operowa Sofia Mayer po wielu latach emigracji wraca do Rosji. Śpiewaczka ma zamiar wyreżyserować „Damę pikową” Czajkowskiego na scenie, na której kiedyś debiutowała. Spektakl niewątpliwie będzie wydarzeniem sezonu, a aktorów biorący w nim udział czeka popularność. O sławie i pieniądzach marzy także młody śpiewak zespołu operowego, Andriej, a „Dama pikowa” jest dla niego szansą, by zrealizować marzenia. Jest gotowy na wszystko, aby dostać rolę Hermana, czego domyśla się Sofia, która dla siebie zostawiła rolę Hrabiny. Diwa rozpoczyna zaciętą grę, w którą wciągnięci zostaną wszyscy uczestnicy spektaklu.

Rodzinne Oglądanie – Cudowny chłopak

W środę, 31 stycznia, zapraszamy na Rodzinne Oglądanie i pokaz filmu familijnego „Cudowny chłopak” w wersji z dubbingiem. Seans odbędzie się o godzinie 11:45, bilety w cenie 15 złotych.

Ponadto w repertuarze:

  • animacja „Fernando” dubbing – Przyjacielski młody byczek przez pomyłkę zostaje zwerbowany do walk na arenie,
  • druga część światowego przeboju „Paddington 2” dubbing – Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę,
  • animacja „Tedi i mapa skarbów” dubbing – Tedi Jones wyjeżdża do Los Angeles, gdzie poznaje archeolożkę Sarę Lavroff. Niedługo potem zostaje porwana, a Tedi wyrusza jej na ratunek,
  • czarna komedia „Atak paniki” – Radiowiec, kelner, panna młoda, pisarka, mąż i żona oraz behawiorysta zwierząt dostają ataku paniki,
  • komedia romantyczna „Narzeczony na niby” – Karina, starając się stworzyć swój pierwszy szczęśliwy związek, okłamuje swojego partnera. Jedno małe kłamstewko doprowadza do serii nieprzewidzianych zdarzeń.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU