REKLAMA

W niedzielę wybory. Tylko w Słupnie

REKLAMA

Mieszkańcy gminy Słupno ponownie będą wybierali swoich przedstawicieli do rady gminy. W najbliższą niedzielę odbędą się przedterminowe wybory, w związku z odwołaniem poprzedniej rady w referendum.

PowiązaneTematy

Wybory zarządzono na 20 sierpnia, mieszkańcy gminy Słupno będą wybierać 15 osób, które będą reprezentować ich w nowej radzie. Chętnych do pełnienia tej funkcji jest 44 kandydatów, zgłoszonych przez 11 komitetów wyborczych, w tym 8 byłych już radnych poprzedniej kadencji.

Wyznaczono 9 obwodowych komisji wyborczych, lokale będą czynne od godz. 7 do 21.

Przypomnijmy, że 21 maja w referendum odwołano poprzednią radę gminy Słupno. Za jej odwołaniem głosowało wówczas 1980, spośród 2068 głosujących (głosów ważnych było 2035), przy frekwencji wynoszącej 34,69 proc.

Samo referendum ogłoszono natomiast w wyniku zaostrzającego się konfliktu pomiędzy zwolennikami wójta Marcina Zawadki, a jego przeciwnikami. Niejednokrotnie konflikt ten powodował brak możliwości podjęcia jakichkolwiek uchwał.Czy po wyborze nowej rady będzie inaczej? O tym zadecydują sami mieszkańcy gminy, wybierając nowych przedstawicieli.

Telewizja Trwam w Słupnie. Chodzi o referendum

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU