W niedzielę autobusem pojedziesz za darmo

REKLAMA

W najbliższą niedzielę, 22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji płocka Komunikacja Miejska wychodzi na przeciw kierowcom i proponuje darmowe przejazdy transportem publicznym we wszystkich strefach.

Wyobraźcie sobie ponad sto aut stojących na przykład na ul. Kwiatka. Niezły korek, nie? Tą setką aut podróżuje około 160 osób. A wiecie, że właśnie tyle mieści się w jednym autobusie Komunikacji Miejskiej? Ile paliwa spali te sto aut, a ile kierowcy zapłaciliby za bilet? Ile czasu zajmie dotarcie tym wszystkim osobom na miejsce? Tym bardziej, że większość z nich podróżuje jedynie w obrębie miasta. Ze względu na te i wiele innych aspektów powstał Dzień bez samochodu, do którego włącza się właśnie płocka Komunikacja Miejska.

PowiązaneTematy

Europejski Dzień bez Samochodu Osobowego to międzynarodowa akcja ekologiczna zwieńczająca Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tego dnia w wielu miastach zamykane są centra dla ruchu samochodowego. Kampania zwraca uwagę na politykę zrównoważonego transportu, promocję transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest możliwe i wcale nie musi być trudniejsze.

Właśnie tego dnia właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów komunikacją miejską w Płocku na wszystkich liniach, we wszystkich strefach. Warunkiem bezpłatnego przejazdu w Dniu bez samochodu jest posiadanie podczas podróży ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego oraz dowodu osobistego.