REKLAMA

W najbliższą niedzielę kolejna Autofara

REKLAMA

Po raz 16. w Płocku odbędzie się AutoFara. W najbliższą niedzielę kierowcy aut i motocykli będą mogli uczestniczyć w poświęceniu ich pojazdów.

Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 7 kwietnia br. Podczas szesnastej już edycji akcji „Z Jezusem w drogę – AutoFara 2019”, w płockiej farze zostanie odprawiona Msza Św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych, a po wspólnej modlitwie przed bramą kościoła zostaną poświęcone pojazdy, kierowcy zaś otrzymają pamiątki z uroczystości.

– Pojazdy można ustawiać na Starym Rynku od godz. 11.30, podjeżdżając ul. Małachowskiego w kierunku Kolegiaty (Fary) – informuje Sławomir Roszkowski, organizator wydarzenia. – Można też podjeżdżać od ulic Piekarskiej i ks. Wyczałkowskiego. Informacja dla kierowców jest taka, że w związku z tym wydarzeniem mogą występować na tych ulicach utrudnienia w ruchu – dodaje.

Msza Św. rozpocznie się o godz. 12, a przed błogosławieństwem w kościele będzie odmówiona modlitwa w intencji kierowców. Po Mszy św. na placu wokół kościoła będą poświęcone motocykle, a na ulicy przed bramą do kościoła – samochody. Podczas święcenia pojazdów będą zbierane ofiary na wakacyjne wyjazdy dla ministrantów i harcerzy.AutoFara jest zorganizowana dzięki dotacji z Urzędu Miasta Płocka.

– Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach! Niech modlitwa do św. Krzysztofa, lub jego obrazek w naszych pojazdach, zobowiązują nas zawsze do czynów miłości, bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach! – mówi proboszcz ks. Wiesław Gutowski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU