REKLAMA

W nagrodę spotkanie z Dziadkiem Mrozem, Śnieżynką i Mikołajem

REKLAMA

Za morzami, za górami, za siedmioma górami jest… bajkowa kraina świętego Mikołaja w Kołacinku. A dzieci z czterech płockich świetlic i klubów profilaktycznych odwiedziły tę magiczną krainę. Była to nagroda za udział w konkursie o bajkowym tytule „Bajka Płock”, organizowanym przez Fundację Fundusz Grantowy dla Płocka.

PowiązaneTematy

W sobotę, 6 grudnia o godzinie 9.30 rano spod płockiego teatru wyruszyły dwa autokary, z 65 dziećmi na pokładzie. Szczęśliwe i zadowolone pojechały odwiedzić Świętego Mikołaja i skorzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych w Kołacinku. Czemu jest to miejsce szczególne i magiczne? „Pewnej świątecznej nocy Święty Mikołaj podróżował po Polsce rozdając prezenty. Śpieszył się, aby zdążyć do wszystkich dzieci. Miał bardzo dużo pracy (…). Gdy przelatywał nad Kołacinkiem zauważył, że jest to urokliwe miejsce. Szybko napisał akt nadania i mianował to miejsce Krainą Świętego Mikołaja w Polsce” – czytamy na stronie Krainy Mikołaja.

Atrakcji w tej krainie nie brakuje. – Dzieci były przeszczęśliwe – mówiła nam Iwona Tandecka, prezes Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka. – Na pewno się tam nie nudziły. Wszyscy wrócili bezpieczni, najedzeni i bardzo zadowoleni. To miejsce wybrali opiekunowie grup i wydaje mi się, że było jak najbardziej odpowiednie, tym bardziej, że dzieci pojechały na wycieczkę w okresie przedświątecznym. Miały okazję spotkać świętego Mikołaja i Dziadka Mroza, a Śnieżynka oprowadzała je po całym terenie bajkowej krainy – tłumaczyła.W tej niecodziennej wyprawie wzięły udział dzieci z klubu „Przytulisko” oraz świetlic: „Chatka Puchatka”, „Iskierki” i świetlicy nr 2 w Płocku. Wycieczka trwała jeden dzień, ale pewnie szaleństwa i zabawy wystarczy im do świątecznych ferii. Dzieciaki bawiły się między innymi w małpim gaju, szalały wśród kolorowych kulek i zjeżdżalni, zwiedzały park i słuchały przepięknych bajek. Mogły także własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną, która na pewno będzie super pamiątką z niezapomnianej wycieczki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU