REKLAMA

W marcu mnóstwo wydarzeń w NK Przedwiośnie!

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie przygotowało na marzec sporo wydarzeń z cyklu Spotkania Filmowe, Portret Kobiety, Bajkoranki czy Katecheza w Kinie. Będzie też specjalny Dzień Kobiet, Kino Seniora oraz pokaz specjalny filmu „Krew Saamów”.

Spotkania Filmowe: I tak Cię kocham

5 marca godz. 18.30
reżyseria: Michael Showaltera

Ta historia wydarzyła się naprawdę: mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesna dziewczynę, która miała dosyć związków. I choć dzieliło ich prawie wszystko, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze i udowodnić, że nigdy nie należy tracić nadziei.

Przed seansem zapraszamy na poczęstunek i losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Bilety 15 złotych.

Portret Kobiety: Kobieta sukcesu (przedpremiera)

6 marca godz. 18.00
reżyseria: Robert Wichrowski

Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego?

Przed seansem zapraszamy na zdrowy poczęstunek przygotowany przez Lekkie Ciacho oraz losowanie atrakcyjnych nagród na zasadach Happy Seats. Bilety w cenie 15 złotych.

Dzień Kobiet

8 marca godz. 11.00 – 19.00

Konkursy z nagrodami, słodkie niespodzianki! Bilety zgodne z cennikiem kina. Premiery filmowe:

  • Kobiety mafii
  • Kobieta sukcesu
  • Plan B
  • Jestem najlepsza. Ja. Tonya
  • Lady Bird
  • Nowe oblicze Greya.

Bajkoranki: Cudowny chłopak

10 i 11 marca godz. 11.00
reżyseria: Stephen Chbosky

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Po seansie zapraszamy na animacje i spektakle przygotowane przez Teatru Form Wielu. Bilety 12 złotych.

Spotkania Filmowe: Beksińscy. Album wideofoniczny

12 marca godz. 18.30
reżyseria: Marcin Borchardt

Historia wybitnego polskiego malarza – Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem – niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Beksińscy. Portret podwójny”.

Przed seansem zapraszamy na poczęstunek i losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Bilety 15 złotych.

Bajkoranki: Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska

17 i 18 marca godz. 11.00
reżyseria: Noel Cleary, Sergio Delfino

Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi! Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka.Przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Po seansie zapraszamy na animacje i spektakle przygotowane przez Teatru Form Wielu. Bilety 12 złotych.

Katecheza w kinie: Cudowny chłopak

18 marca godz. 15.30
Przed seansem zapraszamy na poczęstunek, natomiast po seansie zapraszamy do patio kina na dyskusję na temat filmu. Bilety w cenie: normalne – 15 złotych, grupowe – 12 złotych.

Spotkania Filmowe: Aquarius

19 marca godz. 18.30
reżyseria: Kleber Mendonça Filho

Clara, 65-letnia wdowa i emerytowana krytyczka muzyczna, przyszła na świat w tradycyjnej rodzinie w nadmorskim mieście Recife w północno-wschodniej Brazylii. Kobieta jest ostatnią rezydentką Aquariusa, oryginalnego dwupiętrowego budynku zbudowanego w latach 40. z przeznaczeniem dla kasy wyższej. Wszystkie sąsiedzkie mieszkania zostały nabyte przez spółkę, które ma inne plany co do działki. Clara nie zamierza się jednak wyprowadzać, w związku z czym wikła się w zimną wojnę z deweloperem. Napięcie spowodowane konfliktem burzy spokój bohaterki, ale także wytrąca ją z codziennej rutyny i wprawia w zadumę nad przeszłością i przyszłością.

Przed seansem zapraszamy na poczęstunek i losowanie nagród. Bilety 15 złotych.

Kino Seniora: Maria Callas

21 marca godz. 11.00
reżyseria: Tom Volf.

Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.
Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa, z którym łączyło ją wielkie, namiętne uczucie, ale który wybierał między nią a piękną wdową po amerykańskim prezydencie, Jackie Kennedy. Tajemnice, skandale i plotki, który wpłynęły na życie wielkiej artystki. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy?
Fascynująca, pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań.

Przed seansem zapraszamy na poczęstunek, natomiast po seansie na prelekcję moderowaną przez aktorów z Teatru Form Wielu. Bilety 12 złotych.

Pokaz specjalny: Krew Saamów

22 marca godz. 17.00
reżyseria: Amanda Kernell.

Christiane (Maj-Doris Rimpi) niechętnie przyjeżdża do rodzinnej Laponii na pogrzeb siostry Njenny. Wizyta przypomina jej czasy młodości, kiedy jeszcze jako Elle Marja (Lene Cecilia Sparrok) rozpoczynała naukę w szwedzkiej szkole. Z czasem zaczęła rozumieć izolację swojego narodu przez władze i postanowiła uciec przed brakiem perspektyw, gdyby zdecydowała się pozostać w Laponii…

Bajkoranki: Miłość pisana Braillem

24 i 25 marca godz. 11.00
reżyseria: Michel Boujenah

12-letnia Marie, dobra uczennica i utalentowana wiolonczelistka ma pewien sekret – cierpi na nieuleczalną chorobę oczu. I chociaż na razie jeszcze w miarę normalnie funkcjonuje w życiu, to wie że wkrótce będzie zmuszona do życia w całkowitej ciemności. Rodzice zamierzają przenieść ją do szkoły dla niewidomych lecz Marie ma inne plany – zamierza zdać egzamin do prestiżowej szkoły muzycznej. Aby zrealizować ten plan prosi o pomoc nieśmiałego Victora – kolegę z klasy. Krok po kroku Victor stanie się oczami Marie a oboje przekonają się, że uczuć nic i nikt nie może zatrzymać.

Po seansie zapraszamy na animacje i spektakle przygotowane przez Teatr Form Wielu. Bilety 12 złotych.

Spotkania Filmowe: Miasto duchów

26 marca godz. 18.30
reżyseria: Matthew Heineman

Kiedy w 2014 roku Państwo Islamskie zaanektowało syryjskie miasto Ar-Rakka jako swoją stolicę, anonimowi Syryjczycy postanowili walczyć z terrorystami przy pomocy kamer i telefonów. Żaden z nich nie zamierzał zostać dziennikarzem, ale mówią, że nie mieli innego wyjścia. Z narażeniem życia dokumentują zbrodnicze działania terrorystów i zamieszczają je w sieci pod szyldem „Raqqa is Being Slaughtered Silently”. Biorą też udział w swego rodzaju medialnej wojnie przeciwko propagandowym materiałom profesjonalnie produkowanym przez Państwo Islamskie. Wierzą, że prawda pokazywana światu jest najskuteczniejszą bronią.

Przed seansem zapraszamy na poczęstunek i losowanie nagród. Bilety 15 złotych.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU