W lidze wciąż niepokonani

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ósme zwycięstwo z rzędu w lidze zanotowali szczypiorniści Wisły Płock, w środę, 21 października w Głogowie, gdzie pokonali miejscowego Chrobrego 30:20 (14:11). Spotkanie to wyglądało podobnie do ostatnich ligowych konfrontacji “Nafciarzy”, dlatego też wynik nie może nikogo dziwić.

Po pierwszych dziewięciu minutach i bramce z koła Michała Daszka, płocczanie szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie (4:1). Trafienie to doprowadziło do tego, że trener Chrobrego Piotr Zembrzuski poprosił o czas, który na początku nie podziałał na jego podopiecznych. Dwie minuty później goście jeszcze powiększyli przewagę, a autorem bramki na 6:2 okazał się być Angel Montoro. W późniejszych minutach tego pojedynku, gospodarze podjęli jednak skuteczną próbę zmiany wyniku i w 18. minucie przewaga płocczan stopniała do zaledwie jednej bramki (8:7). Był to jednak chwilowy zryw głogowian, którzy w 23. minucie, po trafieniu Bartosz Konitza, ponownie mieli trzy bramki straty (8:11). W ostatnich siedmiu minutach tej części meczu, obie drużyny rzuciły jeszcze po trzy bramki i schodziły na przerwę przy wyniku 14:11 dla przyjezdnych.

Na początku drugiej połowy, “Wiślacy” włączyli wyższy bieg i w 40. minucie, po trafieniu Ivana Nikcevicia zrobiło się 21:12, czyli tradycyjnie było już po meczu. Później gospodarze starali się już tylko zmniejszać rozmiary nadchodzącej porażki, co jednak niezbyt im się udawało, także dzięki dobrze dysponowanym płockim bramkarzom – Marcinowi Wicharemu oraz Rodrigo Corralesowi. W 52. minucie “Nafciarze” osiągnęli dziewięć bramek przewagi (26:17), a na dwie minuty przed końcem rozmiary prowadzenia udało się jeszcze zwiększyć do jedenastu trafień (28:19). Chrobrego stać było jedynie na odrobienie jednej bramki i ostatecznie płocczanie pokonali gospodarzy (30:20).

Po spełnieniu ligowego obowiązku, już w najbliższą niedzielę Wisła wraca do poważnego grania, a kolejnym rywalem “Nafciarzy” w rozgrywkach Ligi Mistrzów będzie zdobywca Pucharu Niemiec – SG Flensburg-Handewitt. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18. Jednak wcześniej, o 12.45, na stadionie im. Kazimierza Górskiego o pierwszoligowe punkty powalczą piłkarze nożni Wisły, którzy zmierzą się z… Chrobrym Głogów. Oby powtórzyli wyczyn szczypiornistów i także pokonali drużynę z Dolnego Śląska.

Chrobry Głogów – Wisła Płock 20:30 (11:14)

Chrobry Głogów: Rafał Stachera, Michał Kapela – Arkadiusz Miszka 1, Marek Świtała 1, Ignacy Bąk 2, Łukasz Kandora 1, Bartosz Jurecki 1, Dominik Płócienniczak 3, Kamil Sadowski 1, Mariusz Gujski 2, Krzysztof Tylutki, Grzegorz Sobut 5, Adam Babicz 1, Wiktor Kubała 2.

Wisła Płock: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales – Zbigniew Kwiatkowski, Michał Daszek 4, Dan-Emil Racotea 4, Adam Wiśniewski 3, Milan Pusica, Valentin Ghionea 1, Tiago Rocha 2, Mateusz Piechowski, Nemanja Zelenović 1, Angel Montoro 3, Marko Tarabochia 3, Bartosz Konitz 1, Ivan Nikcević 6, Dmitry Zhitnikov 2.

Upomnienia: Tylutki, Płócienniczak, Kandora – Montoro, Nikcević, Cadenas.

Kary:
Chrobry Głogów: 10 minut (Kandora, Tylutki, Bąk, Jurecki, Sadowski – po 2 minuty),
Wisła Płock: 16 minut (Pusica – 4 minuty, Racotea, Rocha, Montoro, Kwiatkowski, Zhitnikov, Wiśniewski – po 2 minuty).