REKLAMA

W gminie Radzanowo ruszają prace z funduszy sołeckich. Jakie plany?

REKLAMA

W poniedziałek, 9 kwietnia, odbyło się spotkanie wójta gminy Radzanowo z sołtysami, podczas którego omawiano m.in. stan zaawansowania prac z wykorzystaniem funduszy sołeckich. Jakie plany zostaną zrealizowane w tej gminie?

Podczas spotkania wójta Sylwestra Ziemkiewicza z sołtysami gminy Radzanowo, omawiano inwestycje z funduszu sołeckiego. Zgodnie z przekazaną informacją:

  • Wyłoniono już w drodze przetargu firmy, które dostarczą gruz i tłuczeń do wbudowania w drogi. Remonty ruszą na przełomie maja i czerwca, po zakończeniu bieżących napraw i równaniu dróg zniszczonych po zimie.
  • W Ślepkowie Szlacheckim trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach świetlicy wiejskiej.
  • Do świetlic w Białkowie i Juryszewie zostały zakupione materiały budowlane – w ramach zadań z tegorocznego funduszu, będą tam kontynuowane prace remontowe.
  • Montaże lamp oświetleniowych w sołectwach będą poprzedzone spotkaniami roboczymi sołtysów z przedstawicielami firmy ENERGA.
  • Rozpoczęły się również prace projektowe i opracowywanie dokumentacji technicznej projektu zagospodarowania centrum Rogozina, a także projekt budowy świetlicy wiejskiej w Boryszewie Starym i Nowym oraz projekty modernizacji dróg w Ślepkowie Królewskim i Chomętowie.
  • W najbliższym czasie uruchomiona zostanie procedura, dotycząca asfaltowania krótkich odcinków dróg w kilku miejscowościach.

Warto podkreślić, że w tegorocznym budżecie gminy Radzanowo fundusz sołecki na wszystkie 30 miejscowości wynosi blisko pół miliona złotych.

Jak poinformował wójt Sylwester Ziemkiewicz, rolnicy mają również możliwość ubiegania się o środki finansowe z przeznaczeniem na odnowę drzewostanów, które zostały zniszczone m.in. w wyniku pożarów. Gmina oferuje też bezpłatną pomoc w wypełnianiu wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich – można ją uzyskać do 15 maja w Zakładzie Gospodarczym przy Urzędzie Gminy w Radzanowie (ul. Rolna 4) od wtorku do czwartku, w godzinach od 11 do 15. Szczegóły zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Gminy Radzanowo.– Zapraszam również wszystkich na III Piknik Patriotyczny, który odbędzie się 3 maja br. w Radzanowie oraz na sesję Rady Gminy w dniu 19 kwietnia 2018 r. o godz. 14 – poinformował wójt gminy Radzanowo.

Wójt przekazał także życzenia od Posła na Sejm RP Piotra Zgorzelskiego z okazji Dnia Sołtysa, który obchodzony był 11 marca. Spotkanie zakończyła dyskusja na tematy bieżące zgłaszane przez sołtysów.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. AM says:

    Grunt to mieć odpowiedniego gospodarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU