REKLAMA

W Drobinie znów wybiorą burmistrza. Głosowanie w niedzielę

REKLAMA

Wielokrotnie przekładane wybory burmistrza w Drobinie odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 czerwca. Łącznie wybory w najbliższy weekend zaplanowano w ponad stu gminach w całej Polsce.

Już w piątek o północy rozpocznie się cisza wyborcza, związana z przeprowadzanymi wyborami na burmistrza Drobina. Mieszkańcy ponownie będą wybierać spośród dwóch kandydatów:

  • KW PSL, z którego startuje 60-letni Krzysztof Wielec, radny powiatu płockiego,
  • KW Grzegorza Szykulskiego, z którego startuje 54-letni Grzegorz Szykulski (PiS), pełniący obowiązki burmistrza po tragicznej śmierci Andrzeja Samoraja.

Podczas trwania ciszy wyborczej, nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, czyli publicznie nakłaniać lub zachęcać do głosowania w określony sposób. M.in. nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień czy rozpowszechniać materiałów wyborczych. Cisza wyborcza obowiązuje także w internecie.

Przypomnijmy, że poprzedni wynik wyborów, które odbyły się 13 września 2020 r., został unieważniony. Wybory odbywają się dopiero teraz, ze względu na przesuwanie terminów po rekomendacjach Głównego Inspektora Sanitarnego, z uwagi na utrzymującą się niekorzystną sytuację epidemiczną.

Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę, 13 czerwca, od godz. 7 do 21.

Zgodnie z rekomendacjami GIS, przeprowadzenie wyborów powinno odbyć się z uwzględnieniem obowiązujących przepisów, dotyczących określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.Każdy wyborca, przebywając na terenie lokalu wyborczego powinien więc mieć osłonięte maseczką usta i nos. Wyjątkiem jest uchylenie maseczki na prośbę komisji wyborczej, podczas identyfikacji przy wydawaniu karty do głosowania. W każdym lokalu wyborczym znajdą się środki do dezynfekcji rąk, a na wyborców będą czekać zdezynfekowane długopisy, choć Krajowe Biuro Wyborcze zaleca zabranie do lokalu swoich długopisów i rękawiczek. W trakcie głosowania dezynfekowana będzie górna część urny wyborczej oraz kabiny do głosowania. Lokale wyborcze będą regularnie wietrzone.

Obowiązywał będzie także dystans 1,5 m między osobami, zarówno w lokalu wyborczym, jak i podczas ewentualnego oczekiwania przed nim.

Od lewej: Grzegorz Szykulski, Krzysztof Wielec

Sąd unieważnił wybory w Drobinie. Czy zmieni się burmistrz?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU