REKLAMA

Vox Singers wraca ze srebrnym medalem z Rygi

REKLAMA

Vox Singers, chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, zdobył medal podczas trzecich Europejskich Igrzysk Chóralnych w Rydze. Płoccy chórzyści zaśpiewali polskie piosenki w najwyższej kategorii konkursu Grand Prix of the Nations. Poza Grand Prix, zawody rozgrywane były w dwóch niższych poziomach – open i champions.

Vox Singers i tym razem udowodnili, że należą do światowej czołówki chórów śpiewających muzykę pop i jazz. Chór ze swoimi solistami Moniką Świtkiewicz, Zofią Jankowską i Robertem Krajewskim zaśpiewali „Psalm stojących w kolejce”, „Małe tęsknoty”, „Jesteś lekiem na cało zło” z repertuaru Krystyny Prońko i „Odwrót” z repertuaru Joanny Lewandowskiej. Z ogromnym aplauzem publiczności spotkało się wykonanie „Szalonej krewetki” – kabaretowej piosenki do muzyki Włodzimierza Korcza i słów Artura Andrusa. Płoccy chórzyści chcieli w ten sposób złożyć hołd Zbigniewowi Wodeckiemu, który jako pierwszy zaśpiewał „Szaloną krewetkę.”Poza występem konkursowym, Vox Singers zostali zaproszeni do elitarnego grona dwunastu chórów z całego świata, które zaśpiewały podczas ceremonii zamknięcia festiwalu w Arena Riga. Uroczystość transmitowała łotewska telewizja na terenie Łotwy, a organizator konkursu poprzez Internet na cały świat.
W Arena Riga zgromadziło się osiem tysięcy widzów, którzy oklaskiwali niesamowite wykonanie piosenek Abby, grupy TOTO i kompozycji jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów chóralnych Johna Ruttera. Sir John Rutter osobiście dyrygował płocczanami podczas wykonania jego kompozycji „For the Beauty of the End”.
Teraz przed Vox Singers miesiąc wakacji, a potem początek sezonu artystycznego, z planami konkursowymi w Japonii i Republice Południowej Afryki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU