W NovymKinie Przedwiośnie tradycyjnie premiery. Obejrzymy “Blade Runner 2049”, dla dzieci jest “My little Pony”, a dla miłośników historii sztuki – “Twój Vincent”. Panie też znajdą coś dla siebie – proponujemy komedię “Wszyscy moi mężczyźni”. Do tego Spotkania Filmowe, Katecheza w Kinie i Bajkoranki!

Blade Runner 2049

Od 6 października zapraszamy na premierę filmu “Blade Runner 2049”, gdzie w głównych rolach zobaczymy między innymi: Ryana Goslinga, Harrisona Forda, Jareda Leto, Robin Wright.

“Blade Runner 2049” to kontynuacja kultowego obrazu science fiction w reżyserii Ridleya Scotta „Łowca androidów” z 1982 roku. Obraz ten zaraz po premierze wywołał na świecie szaleństwo na punkcie śmiałej wizji przyszłości, stając się jednocześnie jednym z najważniejszych tytułów gatunku sf w historii kinematografii.

Oficer policji Los Angeles trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który zaginął trzydzieści lat temu.

My little Pony. Film

Kolejna premierowa propozycja to animacja “My little Pony. Film” z dubbingiem.

Stadko dzielnych kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. By ją odzyskać, dzielni bohaterowie wyruszą w pełną przygód podróż, podczas której zyskają nowych przyjaciół jak morskie kucyki czy dobroduszni piraci, przeżyją wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!

Twój Vincent

Od 6 października zapraszamy również na niezwykły film opowiadający o wybitnym malarzu Vincencie Van Goghu – “Twój Vincent”.

To pierwsza pełnometrażowa animacja malarska wyreżyserowana przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana. Kobiela i Welchman są również (wraz z Jackiem Dehnelem) współautorami scenariusza. Film wyprodukowały polska firma BreakThru Films oraz brytyjska Trademark Films. Film, który jest biografią Vincenta van Gogha, przywołuje na ekran jego malarstwo, a jednocześnie opowiada o życiu artysty, pełnym pasji, ale też dramatów, oraz o jego tajemniczej śmierci. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana na podobraziach malarskich w technice olejnej.

W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do studiów filmowych w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. Wokół żadnego innego artysty nie narosło tyle mitów i legend co wokół van Gogha. Bywa określany jako męczennik, lubieżny satyr, szaleniec, geniusz lub próżniak. Jednak jego prawdziwa natura wyłania się z licznych listów, różnie w różnym czasie interpretowanych. Malarz wydawał się mieć tego świadomość, bo w jednym z ostatnich listów napisał: „Mogą za nas mówić jedynie nasze obrazy”. Twórcy filmu „Twój Vincent” pozwolili sztuce opowiedzieć prawdziwą historię Vincenta van Gogha.

„Twój Vincent” został nakręcony najpierw jako typowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej. W filmie występują znani aktorzy, doskonale odpowiadający portretowanym przez nich postaciom.

Wszyscy moi mężczyźni

Ostatnia premierowa propozycja to komedia romantyczna, gdzie w głównej roli zobaczymy Reese Witherspoon – “Wszyscy moi mężczyźni”.

Po rozstaniu z mężem, Alice (Witherspoon) wraz z córkami opuszcza Nowy Jork. W Los Angeles wraca do rodzinnego domu, znajduje pracę oraz szkołę dla dzieci. I tylko sprawy sercowe odkłada gdzieś na bok. Wszystko zmienia się, gdy w dniu urodzin poznaje trzech uroczych facetów, którzy – podobnie jako ona – przybyli do LA w pogoni za marzeniami. Cała trójka pozostaje bez dachu nad głową i Alice, wbrew rozsądkowi, pozwala im zamieszkać u siebie. Tak rozpoczyna się pasmo damsko-męskich komplikacji, które z czasem przekształcają się w coś o wiele więcej. To jednak nie koniec wrażeń. Prawdziwe emocje zaczną się, gdy do drzwi Alice zapuka jej dawny mąż… Czy dla miłości warto rozpoczynać wszystko od nowa?

Bajkoranki: Kacper i Emma jadą w góry

W sobotę i niedzielę zapraszamy na Bajkoranki oraz pokazy filmu “Kacper i Emma jadą w góry”. Seanse odbędą się o godzinie 11:00, bilety w cenie 12 złotych. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats, a po seansie zapraszamy na animacje, które prowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu.

“Kacper i Emma jadą w góry”: Po zakończonym roku szkolnym czas wybrać się na wakacje i zasłużony wypoczynek. Góry zdają się być do tego idealnym miejscem – to nie tylko świeże powietrze i cudowne widoki, ale również okazja na przeżycie rozlicznych przygód. Kacper i Emma to para dzieciaków, które najlepiej wiedzą jak sprawić sobie frajdę. Pakują swoje ulubione pluszaki i wyruszają przygodzie na spotkanie. Zdobywają górskie szczyty, biwakują, poznają dzikie zwierzęta, a to wszystko w atmosferze dobrej zabawy, harców i dużej dawki śmiechu.

Katecheza w kinie: Podarować życie

W niedzielę, 8 października zapraszamy na Katechezę w kinie i pokaz filmu “Podarować życie” z napisami. Seans odbędzie się o godzinie 15:30, bilety w cenie: normalne – 15 złotych, ulgowe – 11 złotych. Po seansie zapraszamy do patio kina na mały poczęstunek i dyskusję na temat filmu.

“Podarować życie” to wielowątkowy dramat, skupiający się wokół tragicznej śmierci młodego surfera, którego serce może uratować życie – czekającej na przeszczep – kobiecie. Poruszający film opowiadający o doświadczeniu straty, żałoby, nadziei oraz symbolicznym nowonarodzeniu. “Podarować życie” to także historia rodzicielskiej miłości, poświęcenia oraz niemożności pogodzenia się z faktem zbyt gwałtownego odejścia, bez szansy na pożegnanie.

Spotkania Filmowe: Ciao Italia!

W poniedziałek, 9 października, zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu “Ciao Italia!” z napisami. Seans odbędzie się o godzinie 18:30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na mały poczęstunek: herbat oraz ciastko. Przed seansem również odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

“Ciao Italia!” to włoska komedia w klimacie „Życie jest piękne” i „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”. Nowy Jork 1943 rok. Między włoskimi imigrantami Arturo i Florą rodzi się uczucie. Niestety zamążpójście dziewczyny zostało dawno zaplanowane przez jej wujka, który obiecał jej rękę synowi szefa mafii. Aby nie dopuścić do tego małżeństwa Arturo postanawia skłonić ojca Flory do zmiany tej decyzji. W tym celu musi udać się na Sycylię gdzie mieszka mężczyzna. Idealnym rozwiązaniem wydaje się zaciągnięcie do amerykańskiego wojska, które właśnie przygotowuje się do lądowania we Włoszech…

Ponadto w repertuarze:

  • najnowszy film Patryka Vegi “Botoks” – Losy czterech kobiet pracujących w służbie medycznej, splatają się w szpitalu, gdzie dochodzi do wielu nielegalnych przedsięwzięć.;
  • film familijny “Tarapaty” – Julka spędza wakacje u ciotki, gdzie poznaje Olka. W ręce dzieci wpada plan mający prowadzić do skarbu.;
  • animacja “Lego: Ninjago. film” dubbing 2D – Niezdyscyplinowani współcześni wojownicy ninja muszą pokonać złego lorda Garmadona.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji