Vedran Zrnić i Janko Kević w Orlen Wiśle Płock

REKLAMA

Do składu Orlen Wisły Płock już niebawem dołączy gwiazda reprezentacji Chorwacji, Vedran Zrnić oraz rozgrywający Janko Kević. Obaj zawodnicy będą do dyspozycji trenera Manolo Cadenasa już w meczu z FC Porto Vitalis.

Jak podaje klub, we wtorek zostały dopełniono wszelkie formalności, a zawodnicy już jutro wezmą udział w pierwszym treningu w barwach Nafciarzy.

PowiązaneTematy

Vedran Zrnić to skrzydłowy, który od 2006 roku występował w niemieckim VfL Gummersbach. Ten 34-letni gwiazdor ligi niemieckiej to jeden z najlepszych prawoskrzydłowych Starego Kontynentu. Zrnić to mistrz świata i mistrz olimpijski, który dodatkowo ma w dorobku też srebrne medale Mistrzostw Świata (w 2005 i 2009 roku) i mistrzostw Europy (2010). W reprezentacji Chorwacji wystąpił 133 razy i zdobył 270 bramek.

Zrnić miał grać w niemieckim Gummersbach do 2015 roku. Klub boryka się jednak z problemami finansowymi, a Chorwat dostał wolną rękę w poszukiwaniu pracodawcy. Piłkarz wybrał Orlen Wisłę Płock. Zrnić o miejsce na boisku będzie walczył z Valentinem Ghioneą. – Zrnicia nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – powiedział Robert Raczkowski, prezes Orlen Wisły Płock. – To jedna z ikon chorwackiej piłki ręcznej, a jego transfer ma swój wymiar sportowy, jak i marketingowy. To najlepsza opcja, na jaką mogliśmy sobie obecnie pozwolić. Jego transfer z pewnością ożywi rywalizację na prawym skrzydle i będzie ciekawą alternatywą dla Valiego Ghionei – dodał. Kontrakt z Chorwatem został podpisany do końca obecnego sezonu.

Kolejnym zawodnikiem, który dołączy do Nafciarzy jest Janko Kević – 27-letni środkowo-rozgrywający. Klub wypożyczył piłkarza z katarskiego El-Jaish. – Dzięki temu transferowi, trener będzie miał większe pole manewru na środku rozegrania – stwierdził Raczkowski. – Jest to solidny gracz, występujący zarówno w obronie, jak i w ataku. W jego przypadku daliśmy sobie jednak nieco czasu, aby jeszcze zweryfikować jego przydatność do zespołu. Do 15 grudnia, czyli ostatniego meczu w tym roku, będzie on trenował i występował w naszej drużynie. Jego późniejsza kariera w Orlen Wiśle pozostaje sprawą otwartą.

Obaj zawodnicy w Płocku zameldują się już dzisiaj w okolicach godziny 17, a jutro wezmą udział w pierwszym swoim treningu.