REKLAMA

Uważaj, twój przystanek może zmienić lokalizację

REKLAMA

Na najbliższe dni planowany jest demontaż wybranych wiat przystankowych na terenie miasta. Docelowo zastąpią je nowe lub inne, o lepszych parametrach.

Demontaż wiat ma związek z przeniesieniem części starych przystanków w nowe lokalizacje. To także początek prac przygotowawczych pod montaż nowych obiektów, kupowanych przez miasto w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego w Płocku” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ze względu na realizację tego projektu, należy przygotować się na czasowe zmiany. Ale za to potem pasażerów komunikacji miejskiej czeka nowoczesność i wygoda. Powstanie 12 jednostronnych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej, zainstalowanych w miejscu gdzie czekamy na autobus oraz 8 dwustronnych tablic na postumencie, nowe wiaty będą wyposażone także w monitoring i komunikację alarmową, chroniącą przed aktami wandalizmu. Realizacja zamówienia odbywa się w systemie „zaprojektuj i wybuduj” i jest podzielona na dwa etapy.

Nowe przystanki pomogą ukoić nerwy związane z tym, że spóźnia się autobus. Dzięki nowoczesnym tablicom dowiemy się, że na przykład autobus linii „22” przyjedzie za cztery minuty.Wiaty zostaną postawione na:

1. Jachowicza (Teatr) 05,
2. Armii Krajowej 11,
3. Winiary Szpital 03,
4. Pszczela 01,
5. Skarpa 01,
6. Gradowskiego 04,
7. Kwiatka 01,
8. Misjonarska 02,
9. Jachowicza (Bielska) 02,
10. Sikorskiego 02,
11. Jachowicza (Bielska) 03,
12. Wolskiego 03,
13. Piękna 03,
14. Jachowicza (Teatr) 08,
15. Rembielińskiego 02,
16. Rembielińskiego 01,
17. Stanisławówka 02,
18. Orlińskiego 5,
19. Tumska 04,
20. Czwartaków 01.

Wykonanie robót budowlano-montażowych wszystkich 20 wiat wraz z gablotami typu „City light”, z systemem elektronicznych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej przewidziane jest w ramach drugiego etapu prac, który ma zakończyć się we wrześniu. Powstanie także system monitoringu i komunikacji alarmowej oraz przyłącza do sieci elektroenergetycznej. Wykonawca udzieli 36-miesięcznej gwarancji. Budowę nowych wiat zrealizuje firma Wasko S.A. z Gliwic za cenę brutto ponad 2,11 mln zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU