REKLAMA

Uwaga, okradają mieszkania!

REKLAMA

W Płocku ostatnio częściej zdarzają się przypadki okradania mieszkań, których lokatorzy… zapominają o zamknięciu drzwi na klucz. Kradzieże dotykają także budynki jednorodzinne.

Tylko w ciągu ostatniej doby płoccy policjanci z komisariatu na Podolszycach zostali powiadomieni o czterech podobnych przypadkach, w których mieszkańcy po prostu nie zamknęli mieszkań. Złodzieje za każdym razem działają w godzinach popołudniowych i wieczornych w bardzo zdecydowany sposób. Po prostu sprawdzają czy drzwi od mieszkania czy domku jednorodzinnego są otwarte, wchodzą do środka i – gdy nikogo nie ma lub mieszkańcy np. śpią albo przebywają na piętrze domu – okradają pomieszczenia, zabierając głównie torebki i laptopy.

Płocka policja apeluje do mieszkańców o ostrożność i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, przypominając, że nawet kiedy przebywamy w mieszkaniu, powinniśmy drzwi zamknąć na klucz. Złodziejowi wystarczy chwila, by zabrać z przedpokoju torebkę, telefon komórkowy czy klucze od samochodu.Przy okazji policjanci apelują również do festiwalowiczów, którzy tłumnie przybyli na Audioriver, aby nie zabierali na koncerty wartościowych przedmiotów i pilnowali swoich telefonów komórkowych, pieniędzy czy torebek. – Pozostawiony w tylnej kieszeni spodni portfel czy telefon komórkowy, to okazja dla złodzieja – tłumaczy rzecznik prasowy policji, Krzysztof Piasek.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU