Uwaga na złodzieja. Kradnie rozdając dolary

REKLAMA

W Płocku grasuje kieszonkowiec, który wybrał sobie oryginalny sposób okradania ludzi. Złodziej, udając turystę, pyta o bank lub kantor, a za pomoc wręcza jednego dolara, w międzyczasie okradając przechodnia.

Do płockiej policji zgłosili się w czwartek dwaj mężczyźni, którzy padli ofiarą kieszonkowca na Jachowicza i ul. Powstańców Styczniowych. Kradzież miała miejsce w dzień – ok. godziny 14.30. – Mężczyzna, który mówił „łamanym” językiem angielskim, zaczepił pokrzywdzonych, pytając się o bank lub kantor – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Pokrzywdzeni w obydwu przypadkach wskazali mu drogę i otrzymali za pomoc zapłatę w wysokości jednego dolara.

PowiązaneTematy

Po odejściu mężczyzny stwierdzali, że zostały im skradzione pieniądze. Pokrzywdzeni to 20-letni płocczanin, któremu złodziej ukradł pieniądze z kieszeni kurtki i 22-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego, któremu pieniądze zginęły z saszetki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca kradzieży przemieszczał się w grupie sześcioosobowej.

Rysopis sprawcy:
Wiek około 40-50 lat, wzrost około 180 cm, krępej budowy ciała, włosy krótkie czarno-siwe, ciemna karnacja. Mężczyzna ubrany był w ciemny płaszcz do kolan, ciemne spodnie i ciemne półbuty. Mówił „łamanym” językiem angielskim.

Policjanci prowadzą ustalenia w tej sprawie, wszelkie informacje mogące przyczynić się do zatrzymania złodzieja można przekazywać telefonicznie (również anonimowo) pod nr tel. 24 266 15 30 lub 997.