REKLAMA

Uwaga na pogodę. Na drogach ma być ślisko i niebezpiecznie

REKLAMA

IMGW-PIB przewiduje na najbliższy weekend bardzo zróżnicowaną pogodę. Mają być intensywne opady śniegu, silny deszcz, opady marznące, oblodzenie dróg i chodników, zawieje i zamiecie śnieżne oraz silny mróz.

Zgodnie z komunikatem wydanym przez IMGW-PIB, w najbliższych dniach na drogach ma być ślisko i niebezpiecznie.

PowiązaneTematy

– W niedzielę (11 grudnia) w centrum i na południu kraju intensywne opady śniegu – nawet do 20 cm, w poniedziałek na Pomorzu – do 10 cm. Na południowym wschodzie opady marznące powodujące gołoledź, będzie ślisko! Po weekendzie wyraźne ochłodzenie i mróz również w ciągu dnia, nocami w wielu miejscach poniżej –10°C, w obszarach podgórskich do –20°C – informuje IMGW-PIB.

Jak podkreśla, będzie to weekend ze zróżnicowaną i niebezpieczną pogodą, zwłaszcza dla kierowców.

W piątek, 9 grudnia br. zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, na północnym zachodzie możliwe rozpogodzenia. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na południowym wschodzie deszczu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Będzie ślisko! Temperatura maksymalna: od –2°C na północy, 1°C w centrum, do 3°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, tylko na południu umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

Noc z piątku na sobotę pochmurna, początkowo na północy i w centrum większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem głównie na wschodzie i południu. Temperatura minimalna: od –7°C na Suwalszczyźnie, około –1°C w centrum, do 2°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, lokalnie zmienny.

W sobotę, 10 grudnia br. na Pomorzu zachmurzenie umiarkowane, w kierunku południowo-wschodnim wzrastające do całkowitego. Miejscami opady śniegu, na południowym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Opady na ogół słabe. Temperatura maksymalna: od –2°C na północy do 1°C w centrum i 3°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, północny.W nocy z soboty na niedzielę intensywne opady śniegu na południu Polski: Małopolska, Śląsk, Podkarpacie i Lubelszczyzna – tam przyrost pokrywy do około 10 cm; w Karpatach do 15 cm. Na krańcach południowo-wschodnich opady marznące powodujące gołoledź! W dalszym ciągu najzimniej na północy kraju, do –7°C; w centrum –1°C, około 0°C na Podkarpaciu.

W niedzielę, 11 grudnia br. pogoda bardzo zróżnicowana! Przeważać będzie duże zachmurzenie, silne opady śniegu prognozowane w południowo-wschodniej połowie kraju: na Lubelszczyźnie, Mazowszu i Ziemi Świętokrzyskiej do 15-20 cm śniegu. Na południowym wschodzie opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodujące gołoledź! Nasili się również wiatr, będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, w górach do 90 km/h. Wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne – ograniczona widzialność. Temperatura maksymalna od –2°C na Suwalszczyźnie do 2°C na Podkarpaciu.

W poniedziałek, 12 grudnia br. zachmurzenie duże i nadal opady śniegu – w centrum i na północy kraju przyrost o około 10 cm. W nocy nadal mróz, w wielu miejscach do –6°C. W dzień od –3°C na Suwalszczyźnie do 3°C nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, w porywach do 60 km/h.

– Od wtorku do końca tygodnia wyraźne ochłodzenie. Nocami w wielu miejscach temperatura spadnie poniżej –10°C, a na terenach podgórskich niewykluczone –20°C. W ciągu dnia również w całym kraju na minusie, maksymalnie od –5°C do –1°C, tylko nad morzem cieplej około 0°C. Opady osłabną, miejscami może pojawiać się tylko słaby śnieg, nad morzem deszcz ze śniegiem – zapowiada IMGW-PIB.

Meteorolodzy przewidują też, że sytuacja hydrologiczna w nadchodzącym tygodniu będzie bardziej dynamiczna niż w ostatnim czasie. W związku z wpływem niżu z południa Europy, wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, co może przełożyć się na lokalne wzrosty i wahania stanów wody. Na Wybrzeżu wskutek wiatru z sektora północnego mogą pojawić się wahania i wzrosty.

Konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowanie planów do aktualnych i prognozowanych warunków pogodowych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU