Uwaga na burze! W powiecie poprzewracane drzewa, pozrywane dachy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak podaje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, nadchodząca doba będzie wyjątkowo niebezpieczna pod względem meteorologicznym. Pojawią się silne wiatry, burze i opady deszczu, a miejscami nawet gradu. Jak donoszą nasi czytelnicy, w powiecie płockim mieszkańcy już odczuli tego skutki.

Od 11 do 12 lipca na terenie całego województwa mazowieckiego dojdzie do zmian meteorologicznych. Prognozuje się wystąpienie burz z intensywnymi opadami deszczu od 20 mm do 30 mm. Tylko lokalnie ten poziom może zostać przekroczony i osiągnąć 40 mm.

Bardzo silne będą porywy wiatru, którego prędkość wynosić będzie 90 km/h. Oprócz i tak już ciężkich warunków, lokalnie na obszarze Mazowsza może spaść grad.

Jak poinformował nas pan Marcin, nawałnica przeszła już w poniedziałek w godzinach wieczornych przez gminę Brudzeń Duży. – W miejscowości Turza Mała połamane są drzewa, przewrócone słupy wysokiego napięcia – napisał, przesyłając zdjęcia. Na miejscu działają już Ochotnicze Straże Pożarne z Sikorza i Bądkowa Kościelnego.

W miejscowości Turza Wielka natomiast, silny wiatr podczas nawałnicy zerwał dach z domu mieszkalnego. Jak się dowiadujemy, burza przeszła przy trasie 559 w kierunku na Lipno.

Przy tak zmiennej pogodzie, trudno jest cokolwiek przewidzieć. Z tego względu synoptycy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji