Utrudnienia w ruchu we Wszystkich Świętych

REKLAMA

Podano nową organizację ruchu, które będą obowiązywać w pobliżu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Drogowcy apelują o ostrożność i stosowanie się do poleceń służb kierujących ruchem.

Jak co roku, tak i teraz 1 listopada w okolicy płockich cmentarzy wystąpią utrudnienia w ruchu. MZD zwrac się z prośbą do osób odwiedzających zmarłych bliskich, aby korzystały z autobusów komunikacji miejskiej, która przygotuje linie specjalne.

PowiązaneTematy

Cmentarz Komunalny przy ul. Bielskiej

Organizacja ruchu
Zmieniona organizacja ruchu na ul. Bielskiej będzie funkcjonowała od godziny 5.00 w dniu 1 listopada. Na ul. Bielskiej na jezdni i na poboczach na odcinku od ul. Jędrzejewo do drogi powiatowej nr 5201W (kierunek na Zągoty i Sierpc) będzie obowiązywał obustronnie zakaz zatrzymywania. Cały odcinek ulicy Bielskiej zawarty między skrzyżowaniami z ul. Jędrzejewo i drogą nr 5201W zostanie odgrodzony obustronnie od jezdni taśmami biało-czerwonymi. Porządku na wysepce przy bramie głównej cmentarza oraz na ciągach pieszych, gdzie obowiązuje całkowity zakaz handlu, pilnować będzie Policja.

Pojazdy ciężarowe jadące przez Płock tranzytem drogą krajową nr 60 będą kierowane objazdem przez Boryszewo Nowe i ul. Otolińską.

Dla pojazdów wracających z cmentarza (oprócz autobusów KM-Płock i pięciu kursów PKS) zalecamy kierowanie się w ulicę Wiadukt – przy skrzyżowaniu zostanie ustawiona tablica kierująca z napisem „Zalecany objazd do centrum miasta” i strzałką w prawo. Przy dojeździe do bramy głównej cmentarza będzie obowiązywał zakaz ruchu z wyjątkiem autobusów KM i samochodów obsługi cmentarza, które będą na bieżąco wywoziły śmieci.

Parkingi i zatrzymywanie pojazdów
Dla osób udających się na Cmentarz Komunalny zostaną udostępnione trzy parkingi:

  1. Stały parking po stronie północnej od głównej bramy cmentarza dla około 400 pojazdów. Na parkingu będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Są na nim wyznaczone miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych zaraz za pętlą autobusową.
  2. Parking trawiasty po stronie południowej od głównej bramy cmentarza. Przez parking zostanie wyznaczona droga jednokierunkowa z wyjazdem w ulicę Bielską. Uwaga! Na terenie parkingu będzie obowiązywał także ruch jednokierunkowy.
  3. Za stacją benzynową ORLEN będzie funkcjonował parking trawiasty dla pojazdów osobowych.

Na wszystkich parkingach obowiązuje całkowity zakaz handlu pod karą administracyjną. Dodatkowe parkowanie samochodów w dniu 1 listopada będzie możliwe wzdłuż ulicy Jędrzejewo i ul. Sierpeckiej.

Cmentarze przy al. Kobylińskiego

  • Organizacja ruchu
    Aleja Kobylińskiego będzie zamknięta na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Topolowej od godz. 5.00 do godz. 20.00 (lub do godziny podanej telefonicznie przez Policję) w piątek 1 listopada oraz w sobotę 2 listopada 2013 r. W tym czasie będą obowiązywały objazdy ulicami Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kazimierza Wielkiego oraz ulicami Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego. Na południowej jezdni Al. Kobylińskiego zostanie wyznaczony dodatkowy parking. Jezdnia ta na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Bielskiej będzie zamknięta dla ruchu w godz. od 5.00 do 20.00. Na ul. Topolowej będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania pojazdów. Są wyznaczone cztery miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych na parkingu przy basenie. Handlujący przy cmentarzu będą mogli dostarczyć towar na stragany w dniu 1 listopada tylko do godz. 5.00 wjazdem od ul. Topolowej.
  • Parkingi i zatrzymywanie pojazdów
    Będzie można parkować pojazdy na parkingach przy sklepach Lidl i Netto, na trawnikach między cmentarzem, a ul. Bartniczą, do których dojazd jest możliwy od ul. Miodowej, na parkingach przy basenie na al. Kobylińskiego i przy skrzyżowaniu z ul. Skłodowskiej oraz na południowej jezdni al. Kobylińskiego zawartej między skrzyżowaniami z ul. Łukasiewicza i ul. Bielską. Jezdnia ta będzie zamknięta dla ruchu w godz. od 5.00 do 20.00 w dniu 1 listopada. Uwaga! Nie będzie dopuszczone parkowanie na ul. Łukasiewicza po stronie cmentarza. Porządku na parkingach pilnować będzie Straż Miejska.

Cmentarz w Radziwiu

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od godz. 5.00 w dniu 1 listopada Ulica Spokojna będzie jednokierunkowa w stronę ul. Kolejowej. Dwukierunkowa pozostanie ul. Krakówka, wzdłuż której będą parkowane samochody, ale tylko po stronie przeciwnej do cmentarza. Po stronie cmentarza będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, ale tylko do ul. Spokojnej. Wskazany będzie dodatkowy parking na terenie posesji kościelnej.

Cmentarz w Imielnicy

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od godz. 5.00 w dniu 1 listopada. Parkowanie pojazdów będzie możliwe na bocznych ulicach oraz na poboczu ul. Harcerskiej po stronie cmentarza – przy skrzyżowaniu z ul. Sielską zakaz parkowania będzie obowiązywał po przeciwnej stronie ul. Harcerskiej na odcinku od ul. Łamanej do ul. Sielskiej.

Cmentarz przy ul. Norbertańskiej

Parkowanie pojazdów w dniu 1 listopada. będzie możliwe na jednokierunkowych ulicach: Dębowej i Klonowej. Dodatkowo zostanie udostępniony w dniu 1 listopada parking przy Zespole Szkół Technicznych w al. Kilińskiego. Porządku na parkingach pilnować będzie Straż Miejska.

Cmentarz przy ul. Świętej Siostry Faustyny, przy Sierpeckiej i ul. Gościniec

Bez dodatkowej zmiany organizacji ruchu.