REKLAMA

Utrudnienia na Kobylińskiego – wkrótce całkowite zamknięcie

REKLAMA

Kierowcy, jadący po Płocku muszą uzbroić się w cierpliwość. Już teraz na Al. Kobylińskiego są utrudnienia, w wkrótce całkowicie zostanie zamknięty odcinek na skrzyżowaniu Al. Kobylińskiego i ul. Łukasiewicza oraz na odcinku Alei między ul. Łukasiewicza i ul. Topolową.

W ubiegłym roku część Alei Kobylińskiego była wyłączona z użytku, ze względu na wykonanie tam kanalizacji deszczowej. W trakcie odbiorów okazało się jednak, że ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu została wadliwie ułożona i wymaga wymiany.

Z tego powodu wykonawca rozpoczął 14 marca prace na odcinku od skrzyżowania z ul. Topolową do al. Pawła Nowaka, które mają usunąć usterki asfaltowej nawierzchni. Frezowanie wierzchniej warstwy asfaltowej odbywa się na południowym pasie Al. Kobylińskiego, na odcinku od al. Pawła Nowaka do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza.PowiązaneTematy

Po wykonaniu tej części prac, wykonawca przeniesie się na północną jezdnię, w pobliżu budynku tzw. Marynarza. Kierowcy muszą spodziewać się tam utrudnień w ruchu.

Prawdziwe utrudnienia zaczną się jednak wówczas, gdy nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu, w celu naprawy nawierzchni na skrzyżowaniu Al. Kobylińskiego i ul. Łukasiewicza oraz na odcinku Alei między ul. Łukasiewicza i ul. Topolową. Wykonawca zaplanował te prace na okres po 24 marca. Jak informuje urząd miasta, całość naprawy powinna potrwać około dwóch tygodni, ale wszystkie terminy mogą ulec zmianie ze względu na pogodę.