REKLAMA

Uschnięte drzewa na Górnej, choć dopiero posadzone. Dlaczego?

REKLAMA

Pani Beata często jeździ rowerem po Płocku. Z tej perspektywy łatwiej zauważyć, co w naszym mieście jest nie tak. A są na przykład uschnięte drzewa, które kolejny raz w tym samym miejscu niszczeją. Z jakiego powodu tak się dzieje?

– Czy mogą Państwo zainteresować się uschniętymi nowymi drzewami przy ulicy Górnej? – napisała pani Beata. – Drzewa były wymieniane w zeszłym roku, niestety, znów są uschnięte. Sytuacja ta ma miejsce w wielu punktach miasta – tłumaczy czytelniczka, wymieniając, że drzewka uschnięte są m.in. w parku przy przejściu do kościoła w okolicach ul. Górnej.

– Zupełnie nie wiadomo dlaczego tam zostały posadzone. Jest to park, biegnący do kościoła. Niestety, urząd miasta, oprócz położenia kostki, zapomniał o tym miejscu. Nie usunięto tam nawet drzew po nawałnicy, która miała miejsce w czerwcu – irytuje się płocczanka.

Zapytaliśmy o tę sprawę w urzędzie miasta, przesyłając jednocześnie zdjęcia otrzymane od pani Beaty.– Nie są to drzewa z ul. Górnej, a właściwie z ulicy Górnej jest tylko jedno drzewo – odpowiada nam Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. Pracownicy urzędu ustalali przez wakacje, gdzie konkretnie znajdują się sfotografowane przez panią Beatę drzewa. – Zlokalizowanie tych drzew, rozrzuconych po mieście, trochę trwało – tłumaczy urzędnik. Oto co udało się ustalić.

  • Drzewko 1 – to drzewo połamane – faktycznie – przez jedną z ostatnich wichur, trwa jeszcze procedura wydawania zgody na jego całkowite wycięcie.
  • Drzewko 2 i Drzewko 6 – to uschnięta lipa przy ul. Chopina. Znajduje się na terenie Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ale to samorząd ją sadził w porozumieniu ze spółdzielnią. Brakuje nam bowiem miejsca na nowe nasadzenia – rekompensaty i stąd takie rozwiązanie: posadziliśmy już wiele drzew na terenach spółdzielni. Drzewem tym powinna opiekować się spółdzielnia, ale ponieważ jest to młode nasadzenie, to zastanawiamy się, czy w ramach swoistej gwarancji nie wymienić tej lipy na nową.
  • Drzewko 3 i Drzewko 4 – to jedyne, faktycznie drzewo przy ul. Górnej. Czeka na wymianę. Przy ul. Górnej już wymienialiśmy drzewa, są one na gwarancji.
  • Drzewko 5 oraz Drzewko 7 – to drzewa przy ul. Imielnickiej. To młode nasadzenia, czeka ich wymiana.

– W każdym z tych przypadków – Chopina, Górnej i Imielnickiej – wymiana nastąpi jesienią. Dziś jest jeszcze za ciepło i sucho, by ryzykować posadzenie nowych drzew – tłumaczy Hubert Woźniak, dodając, że drzewami przy ul. Górnej i Chopina, które leżą w pasie drogowym, zajmą się pracownicy MZD. Drzewkami przy ul. Imielnickiej natomiast zajmie się ogrodnik miejski.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU